LNO maina nosaukumu uz Latvijas Nacionālā opera un balets

Komentāri

Vēsturiskais baltais nams maina nosaukumu. Vēloties labot daudzus gadus ilgušu netaisnību, to turpmāk nolemts saukt par Latvijas Nacionālo operu un baletu. Valdībā šodien pieņemot attiecīgu lēmumu, secināts, ka baleta mākslinieki turpmāk varēs justies vairāk novērtēti, bet tūristiem un viesiem būs skaidrs, kur Rīgā notiek baleta izrādes.

Izrādās, baleta mākslinieki Latvijā ilgus gadus jutušies nenovērtēti, jo nosaukumā Latvijas Nacionālā opera nav minēts vārds ”balets”.

Latvijas baleta māksla ir zināma un novērtēta ārpus mūsu valsts robežām, un bieži vien tieši viņi ir Latvijas vārda nesēji pasaulē. Tomēr tikai padomju laikos šis nams bija Valsts akadēmiskais operas un baleta teātris, bet kopš neatkarības atgūšanas vārds “balets” no nosaukuma bija pazudis.

”Baleta trupa izveidota 1922. gadā, pati opera dibināta 1919. gadā, tagad esam nonākuši līdz tam, ka mums vienlīdz jāizceļ gan opera, gan balets kā žanrs,” stāsta KM valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters.

Tagad situāciju nolemts mainīt un Latvijas Nacionālās operas likumā tiks veikti grozījumi, nosaukumam pievienojot arī vārdu balets.

Līdz ar to mums tagad būs Latvijas Nacionālā opera un balets. Baleta mākslinieki atzīst, ka beidzot jūtas novērtēti.

”Protams, mēs esam ļoti priecīgi par to, mēs to uztveram kā ļoti augstu novērtējumu mūsu darbam, un gadu gaitā tas arī atspoguļo mūsu organizācijas saturu, jo sniedzam gan operas, gan baleta izrādes, un mūsu balets pašreiz patiešām ir ļoti, ļoti augstā līmenī,” norāda LNO baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

LNT aptaujātie kultūras darbinieki uzskata, ka Latvijas Nacionālās operas nosaukuma maiņa ir atbalstāma.

Nosaukuma maiņa izmaksās vairāk nekā 13 tūkstošus eiro – šī nauda teātrim būs jāatrod pašam savā budžetā, un par to tiks veidots jauns operas logotips, drukātas jaunas veidlapas, kā arī veidota mājaslapa. Mazo kultūras iestāžu izpratnē tā esot liela nauda. Taču Kultūras ministrijā šos izdevumus neuzskata par pārmērīgiem.

Iecerēts, ka šodien valdībā atbalstītie likuma grozījumi stāsies spēkā 1. martā, taču pirms tam tie vēl būs jāpieņem arī Saeimā. Jāatzīmē gan, ka par Latvijas Nacionālo operu un baletu tiks pārdēvēta tikai organizācija – operas ēkas vēsturiskais uzraksts un blakus esošo sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumi mainīti netiks.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl