LNKC pieprasa “Biļešu paradīzei” atmaksāt vairāk nekā 76 000 eiro

1 komentārs
LNKC pieprasa “Biļešu paradīzei” atmaksāt vairāk nekā 76 000 eiro
Foto: Edijs Pālens, LETA

Dziesmu un deju svētku rīkotājiem nesaskaņas ar biļešu tirgotājiem. Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) no “Biļešu paradīzes” pieprasa vairāk nekā 76 000 eiro. Tādu summu, pēc svētku rīkotāju aplēsēm, “Biļešu paradīze” no pircējiem nelikumīgi iekasējusi, šopavasar internetā tirgojot Dziesmu un deju svētku biļetes.

Šī gada martā tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība. To – saskaņā ar Latvijas Nacionālais kultūras centra rīkoto iepirkumu, nodrošināja biļešu tirdzniecības uzņēmums “Biļešu paradīze”. Biļešu tirdzniecības pirmajā dienā tika saņemts vairāk nekā miljons pieprasījumu pēc apmēram 95 000 biļešu, un milzīgā pieprasījuma dēļ radās traucējumi sistēmā. No iedzīvotājiem tika saņemtas daudz sūdzības arī par piemēroto papildus maksu pērkot biļetes internetā.

“Mūsuprāt, “Biļešu paradīze” ir veikusi prettiesisku rīcību iekasējot papildus samaksu par interneta veikala lietošanu – tā ir arī strīdus būtība,” norāda Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Pēc svētku rīkotāju aprēķiniem internetā tika nopirktas trešā daļa no visām biļetēm un katram pirkumam pieskaitīta komisija par internetveikala lietošanu – 7,37% no pirkuma summas – kopumā 76 512 eiro, ko rīkotāji tagad prasa biļešu tirgotājiem atmaksāt.

“Šobrīd mēs esam vērsušies pie “Biļešu paradīze” ar prasību veikt pilnu pilnu samaksu, kas paredzēta līgumā un ja šī samaksa netiks līdz 31. augustam veikta, tad mēs vērsīsimies tiesā,” pauž Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore.

Svētku rīkotāju ieskatā, noslēgtajā līgumā neesot bijusi paredzēta papildus maksa par internetveikala lietošanu, tāpēc tā tikusi iekasēta nelikumīgi: “Līgumā bija noteikts, ka summas par pasākuma maksu no 2 līdz 65 eiro, ka tā ir galīgā summa, kas jāmaksā biļešu pircējam, šobrīd mēs aizstāvam biļešu pircēju tiesības.”

Biļešu tirgotāji LNT ziņām gan skaidroja, ka visu darījuši noslēgtā līguma ietvaros un neko neplāno atmaksāt. “Es nezinu, ko viņi prasa! Kā viņi var prasīt? Es neiesaistīšos nekādās publiskās diskusijās. Ir līguma attiecības, kas jārisina starp divām pusēm, kāpēc viņi ir sākuši kaut ko tur kladzināt, tas man nav zināms. Vienīgais ko varu komentēt – es aicinātu palasīt līgumu!” telefonintervijā saka SIA ‘’Biļešu paradīze’’ vadītājs Ēriks Naļivaiko.

Svētku rīkotāji ar biļešu tirgotājiem šos jautājumus risina jau vairākus mēnešus, taču līdzšinējās sarunas bijušas nesekmīgas un katra puse līgumu tulko pa savam.

1 komentārs