LLU lemj par to, vai atkal mainīt nosaukumu

Komentāri

Latvijas Lauksaimniecības universitāte lemj par to, vai atkal mainīt nosaukumu. Kopš augstskolā dibinātas jaunas fakultātes, vārds “lauksaimniecība” universitātes nosaukumā visu piedāvājumu neaptver, tāpēc jautājums par tās pārdēvēšanu kļuvis aktuāls.

Jelgavas pils neapšaubāmi ir šīs pilsētas simbols un lepnums – šeit izvietota LLU, taču šobrīd studējošo jauniešu vecāki vēl atceras 1990. gadu sākumu, kad šī mācību iestāde no LLA pārtapa par LLU. Arī šobrīd nosaukuma maiņa ir aktuāla.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautājums par LLU nosaukuma maiņu aktualizējās līdz ar jaunas stratēģijas izstrādi turpmākajam gadiem, kas paredz ieviest jaunas studiju un pētniecības programmas, kuras ir saistītas ne tikai ar lauksaimniecību.

Jaunajā mācību iestādes nosaukumā būtu jāatspoguļojas tām nozarēm, kuras ir iespējams šeit apgūt, skaidro universitātē. Ideja par LLU nosaukuma maiņu apspriesta fakultātēs, ar mācībspēkiem un studentu pašpārvaldē – tur arī izskanējuši vairāki priekšlikumi.

Jau aprēķināts ka nosaukuma maiņa varētu izmaksāt vismaz 40 tūkstošus eiro. Vairums studentu gan uzskata, ka esošajam nosaukumam nav ne vainas.

Vienprātības nav arī starp mācībspēkiem. Nosaukuma maiņu atbalsta tās fakultātes, kuras nav minētas esošajā nosaukumā.

Jautājumu par nosaukuma maiņu šodien skatīja LLU, Konventsa sēdē.

Vairums no 210 balstiesīgajiem Konventsa biedriem šodien LLU nosaukuma maiņu neatbalstīja. 120 biedri bija pret, bet 78 par, bet 11 atturējās. Tomēr jautājums par citu nosaukumu varot aktualizēties pēc kāda laika.

Lasi vēl