LKS piketā pie Saeimas ierodas daži desmiti “Uzvaras pieminekļa” aizstāvju

2 komentāri
LKS piketā pie Saeimas ierodas daži desmiti “Uzvaras pieminekļa” aizstāvju
GATIS SUHOVECKIS, LNT ZIŅAS

Ceturtdien partijas “Latvijas Krievu savienības” (LKS) rīkotajā piketā pie Saeimas pulcējās aptuveni 40 cilvēku, lai paustu savu viedokli Uzvaras parkā esošā pieminekļa aizstāvībai.

Piketētāji turēja rokās dažādus plakātus ar uzrakstiem latviešu, angļu un krievu valodā. Viens no tiem vēstīja: “Rokas nost no pieminekļa atbrīvotājiem”. Piketa zona bija ierobežota ar stabiem un lentēm.

LKS pirms piketa atsaucās uz iedzīvotāju iniciatīvu, ko šajās dienās plānots skatīt parlamentā. Iepriekš Saeimā tika iesniegtas divas pretējās iniciatīvas: viena par pieminekļa demontāžu, bet otra – par tā aizsardzību. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu deputāti izskatīja abus jautājumus un vienojās, ka iniciatīva par Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu būtu jānodod izvērtēšanai parlamenta Ārlietu komisijā.

Vienlaikus Mandātu komisija noraidīja LKS līderes Tatjanas Ždanokas iesniegto iniciatīvu par pieminekļu cīnītājiem pret nacismu aizsardzību. Viens no šādiem pieminekļiem ir arī tā dēvētais Uzvaras piemineklis Rīgā.

Iepriekš Mandātu komisijas deputāti pauda dažādus viedokļus par pieminekļa nākotni – parlamentāriešu vidū bija gan atbalsts tā demontāžai, gan noraidoši viedokļi par to, gan arī idejas par pieminekļa pārsaukšanu un okupācijas muzeja ierīkošanu.

Foto: SANITA CEIRULE, F64