LIZDA un Muižniece vienisprātis par nepieciešamību pēc papildu skaidrošanas pedagogiem par vakcināciju pret Covid-19

4 komentāri

Lai šā gada rudenī skolēni un skolotāji varētu atgriezties klātienes mācībās, Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir vienisprātis ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (JKP) par nepieciešamību pēc papildu skaidrošanas darba pedagogiem par Covid-19 vakcinācijas ieguvumiem.

Kā pēc piektdien, 11. jūnijā, notikušās tikšanās ar ministri aģentūrai LETA pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, skolotāji tiks pozitīvi motivēti un informēti par vakcīnas pret Covid-19 ieguvumiem, lai bērni un skolotāji varētu pilnvērtīgi strādāt klātienē jau šā gada rudenī. LIZDA vadītāja uzsvēra, ka piespiedu metodes doties uz vakcinēšanu netiks izmantotas. Pēc Vanagas sacītā, arī ministre piekrita, ka vakcinācijas jautājumā ir jāievēro brīvprātība.

Vanaga atklāja, ka tikšanās laikā tika pārspriesti arī jautājumi, kas skar pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) skolotāju atalgojumu un tā nevienlīdzību, salīdzinot ar vispārējās izglītības skolotāju algām. LIZDA priekšsēdētāja sacīja, ka ministre pauda apņemšanos, ka strādās ne tikai pie PII skolotāju atalgojuma jautājuma, bet arī pie visu skolotāju slodžu un atalgojuma sakārtošanas. Arodbiedrības pārstāve sacīja, ka ministrei ir arī savs redzējums un mērķi, bet gan LIZDA, gan izglītības un zinātnes ministre guva abpusēju sapratni, ka darbs pie šiem jautājumiem ir jāturpina.

Tikšanās laikā ministre pauda nepieciešamību uzlabot komunikāciju ar nozares sadarbības partneriem. LIZDA šo iniciatīvu vērtēja atzinīgi, līdz ar to drīzumā varētu tapt sadarbības memorands, kurā izglītības nozare kopā ar jauno ministri apņemas kopā sastrādāties, lai sasniegtu izvirzītos mērķus nozares problēmu sakārtošanā.

LETA jau ziņoja, ka jaunā izglītības un zinātnes ministre ir nobažījusies par pedagogu lēno vakcinācijas pret Covid-19 tempu.

Ceturtdien, 10. jūnijā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Rīta panorāma” viņa atklāja, ka līdz šim vakcīnu pret Covid-19 saņēmusi vien nepilna puse jeb aptuveni 47% skolotāju, kas radot bažas par atgriešanos pie klātienes mācībām rudenī. Pēc ministres domām, tik zems vakcinēto pedagogu īpatsvars, salīdzinot ar vairākām citām nozarēm, ir graujošs rādītājs.

Politiķe mudināja pedagogus, bērnu vecākus un arī pusaudžus izmantot šo vasaru, lai vakcinētos pret Covid-19, jo tad rudenī, atsākoties klātienes mācībām, netiktu apdraudētas to skolasbiedru ģimenes, kuru vecums vēl neļauj saņemt poti.

4 komentāri