LIZDA: Ministrija nodarbojas ar sabiedrības maldināšanu un nostādīšanu pret pedagogiem

2 komentāri

Neziņa un bažas, kas dažiem tomēr jaucas ar cerībām – apmēram tā raksturojama atmosfēra pedagogu vidū, kuri joprojām nezina, cik daudz par savu darbu saņems rudenī. Ministrs šodien centās neskaidrības ar skolotāju arodbiedrību pārrunāt, taču tā cerēto mierinājumu tomēr nesaņēma.

Gaidot ministru, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uz lapas bija sarindojusi desmit punktus, kas jaunajā modelī raisa bažas. Tostarp par profesionālās un augstākās izglītības pedagogiem, kā arī par Pierīgu, kur, pēc arodbiedrības aplēsēm, atalgojums ne vien nepieaugs, bet pat samazināsies, tāpēc vislielākās mieles skolotājiem palikušas par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reklāmai līdzīgo saukli, ka ikvienam alga pieaugs vidēji par 200 – 300 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

Tādi paziņojumi ir nekorekti un noskaņo sabiedrību pret pedagogiem un arodbiedrību, jo cilvēki dzird tikai solīto algas pielikumu 62% apmērā un domā, ka skolotājiem vēl nav labi! tā ir visklajākā nepatiesība!

LIZDA aprēķinājusi, ka reālais pieaugums, kas arī turklāt skars tikai daļu skolotāju, būs 8- 13%. Taču ministram Kārlim Šadurskim (Vienotība) te bija iespēja pazoboties par skolotāju prasmēm rēķināt.

Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs:

Šeit, mīļie draugi, ar aritmētiku Jums kaut kas nav kārtībā! Jūs neesat pieskaitījuši motivācijas fondu. Vai tad to Jums nevajag?! Ja runājam par skaitļiem, jārunā korekti, jo arī šī nauda ir iezīmēta nākamā gada budžetā.

Šadurskis skolotājiem arī atgādināja, ka pedagogu algu modelis tiek ieviests kā cita – skolu tīkla sakārtošanos ietvaros. Ja nebūs reformas, kā to paredzējusi Saeima, tad arī papildus deviņu miljonu eiro budžetā nākamgad nebūs.

Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs:

Neprasiet par to naudu, kas ir, izdarīt vairāk nekā iespējams!

Tā, visai saspringtā gaisotnē, ministrs viens centās atvairīt skolotāju bažas un pārmetumus, ka ministrija nodarbojusies ar maldināšanu. Vainīgi esot žurnālisti, kas lietas izraujot no konteksta. Taču uz galveno jautājumu – kā skolas direktoriem plānot nākamo gadu un ko teikt saviem darbiniekiem, Šadurksa atbilde lika pasmaidīt ikvienam telpā sēdošajam.

Ilze Rozenberga, Babītes vidusskolas direktore: Šodien ir 18. maijs. Mani darbinieki ar 17. jūniju dodas atvaļinājumā. Ko man viņiem teikt un pēc kāda modeļa plānot nākamo mācību gadu – pēc vecā vai jaunā?

Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs: Man Jums ir sliktas ziņas. Pēc abiem!

Ar to jāsaprot, ka viss atkarīgs no tā, vai jauno modeli valdībā apstiprinās kā plānots, 31. maijā.

Klusējot ministra klātbūtnē, bet acis slaukot pēc viņa aiziešanas, tikšanos aizvadīja pirmsskolas skolotājas. Par algas pielikumu to saukt nevar, jo liks strādāt vairāk, turklāt kolektīvs tikšot sadalīts tajos, kas māca piecgadniekus un sešgadniekus (viņiem alga pieaugs līdz 680 eiro), un tajos, kas strādā ar mazākiem bērniem (atalgojums saglabāsies 420 eiro līmenī). Netiekot arī skaidrots, ko darīt ar t.s. “jauktajām” grupiņām, kurās mācās dažāda vecuma pirmsskolas bērni.

Video:

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Šadurskis (Vienotiba) runā demagoģiski, kā jau profesionāls politiķis Latvijā: alga 680 eiro ir par likmi 30 stundas, bet 420 bija par 21 kontaktstundu, skolotāju slodze veidojās ari no darbu labošanas, klases audzinātāja stundām utt,tagad tas ieskaitits tajās 30 stundās.Par kādiem procentiem vinš runā.Un tādi mums ir matemātikas pasniedzēji augstskolā...
  • Alvils

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl