Linkaits sola bezmaksas transportu maz apdzīvotos lauku reģionos

8 komentāri
Linkaits sola bezmaksas transportu maz apdzīvotos lauku reģionos
ZANE BITERE, LETA

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šodien, 17. maijā, iepazīstina ar sabiedriskā transporta sistēmas nākotnes koncepciju no 2021. gada līdz 2030. gadam.

Lai veicinātu iedzīvotāju pārsēšanos no privātā automobiļa uz konkurētspējīgu, integrētu un ērtu sabiedrisko transportu, Autotransporta direkcija un Satiksmes ministrija (SM) ir izstrādājusi risinājumu transporta sistēmas attīstībai, kas paredz, ka sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls ir dzelzceļš un autobusi papildina vilcienu pārvadājumus.

Bezmaksas sabiedrisko transportu plānots ieviest vietās ar ļoti zemu iedzīvotāju blīvumu, kas ir mazāks par četriem iedzīvotājiem uz 1 km², kā arī maršrutos, kur valsts dotācijas ir lielākas par 85%. Sola arī ieviest vienoto biļeti un bezskaidras naudas norēķinus.

“Cilvēkiem ir vēlme braukt, bet vēlmes vai iespējas samaksāt nav”, tā Linkaits raksturo reģionus, kur būs bezmaksas transports.

Maršrutos ar lielu pasažieru plūsmu pārvadājumi tiks nodrošināti ar vilcienu, bet autobusi tos papildinās. Savukārt maršrutos, kas ir paralēli dzelzceļa līnijām, autobusu pārvadājumi būs uz komerciāliem principiem un tiks veikti bez valsts dotācijām.