Linkaits izsaka LDZ valdei neuzticību un vēršas KNAB aizdomās par plaša mēroga korupciju

Pievienot komentāru
Linkaits izsaka LDZ valdei neuzticību un vēršas KNAB aizdomās par plaša mēroga korupciju
JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) otrdien, 7. maijā, paziņoja, ka ir vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), jo ir radušās aizdomas par plaša mēroga koruptīvām darbībām “Latvijas dzelzceļā” (LDZ).

Linkaits arī informēja, ka izsaka LDZ valdei neuzticību un neredz iespēju sastrādāties ar to, izņemot Ēriku Šmuktu, un aicinās LDZ padomi atlaist Edvīna Bērziņa vadīto valdi.

Satiksmes ministram ir aizdomas, ka notikusi LDZ mantas izsaimniekošana un nelietderīgi tēriņi. Kā piemēru ministrs minēja, reklāmas līgumus, kas slēgti ar Dobeles un Ventspils pašvaldībām. Abas pašvaldības saistītas ar ietekmīgiem ZZS politiķiem, iepriekšējo Satiksmes ministru Uldi Auguli un Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

LDz valdē strādā Bērziņš, kā arī valdes locekļi Aivars Strakšas, Ēriks Šmuksts un Ainis Stūrmanis.

Bērziņš kopš 2011. gada ir LDz valdes loceklis, bet kopš 2016. gada – valdes priekšsēdētājs. Viņa pilnvaru termiņš LDz ir līdz 2021. gada 24. februāri. Viņš patlaban ir arī ”RB Rail” padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Strakšas ir LDz valdes loceklis kopš 2005.gada un viņa pilnvaru termiņš noslēdzas 2022. gada 28. augustā. Šmuksts ir LDz valdē kopš 2008. gada un viņa pilnvaru termiņš noslēdzas 2022. gada 1. decembrī. Savukārt Stūrmanis LDz valdes loceklis ir kopš 2016. gada un viņa pilnvaru termiņš ir līdz 2021. gada 17. jūlijam.

”Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna ”Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības – ”LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, ”LDZ Cargo”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums ”LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums ”LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums ”LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums ”LDZ loģistika”.