Linkaits: ASV sankciju ietekmi uz lielākajiem nozares spēlētājiem var just joprojām

0 Komentāru

Pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) vērsto ASV sankciju ietekmi uz lielākajiem nozares spēlētājiem var just joprojām, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Ministrs norādīja, ka Lembergam ir tieša vai pastarpināta ietekme uz diezgan daudziem transporta un tranzīta nozares uzņēmumiem. Attiecīgi arī kaut kādu ietekmi uz lielajiem spēlētājiem var just joprojām, viņš atzina.

“Es ļoti ceru, ka tās ir īstermiņa ietekmes un mums izdosies izdarīt visu, lai kravu plūsma neciestu,” akcentēja ministrs.

Viņš uzskaitīja, ka šo ietekmi jūt uzņēmumi, kas strādā Ventspils brīvostas teritorijā, tranzīta nozarē pārvadājumu jomā. Arī Rīgas brīvostā netiešā ietekme esot redzama.

Linkaits arī atgādināja, ka līdz 1. jūlijam Satiksmes ministrija nāks klajā ar jauno ostu pārvaldības modeli.

Jau ziņots, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) šogad 9. decembrī, pamatojoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

0 Komentāru