2 komentāri

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome pirmdien, 2. oktobrī, vienbalsīgi par Latvijas Radio valdes priekšsēdētāju ievēlēja Unu Klapkalni, kura iepriekš strādājusi Iekšlietu un Aizsardzības ministrijās, Valsts kancelejā un bijusi arī ziņu aģentūras LETA valdes locekle. Kā primāro uzdevumu viņa nosauc Latvijas Radio atalgojuma sistēmas reformēšanu.

Una Klapkalne
Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja

Mana iepriekšējā pieredze valsts pārvaldes jomā arī ir bijusi saistīta ar darba samaksas reformas veikšanu, un, ja izdevās veikt šo reformu tik lielā apmērā, tad es domāju, ka Latvijas Radio, it īpaši situācijā, ka ir paredzami papildu finanšu līdzekļi, nesagādās galvassāpes.

Vai, balstoties uz tikko veikto Latvijas Radio funkciju auditu, algu palielināšanu veiks arī uz daļas darbinieku atlaišanas rēķina, Latvijas Radio jaunā valdes locekle finanšu vadības jautājumos Mārīte Tukiša atturējās vēl minēt konkrētus soļus. Līdz šim Tukiša strādājusi komercmedijā – “Radio Skonto” reklāmas daļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mārīte Tukiša
Latvijas Radio valdes locekle finanšu jautājumos

Svarīgi ir izveidot taisnīgu un caurspīdīgu atalgojuma sistēmu, un tas ir arī mūsu mērķis.

Konkursā uz Latvijas Radio valdi bija pieteikušies gandrīz 30 kandidātu. Padome atbrīvoja Latvijas Radio līdzšinējo vadītāju Sigitu Roķi, jo viņa pieļāvusi sadarbības līgumus ar sponsoriem.

Ivars Āboliņš
NEPLP loceklis un Latvijas Radio uzraugs

Tika noslēgts līgums par 252 raidījumiem, 30 sekunžu gariem, kas patiesībā ir reklāmas un tika tirgots saturs.

Liela daļa radio darbinieku gan nostājušies Roķes pusē, jo neko sliktu nesaskata apmaksātajās kampaņās par aicinājumu nebraukt dzērumā un gados vecu cilvēku dzīvesstilu. Radio satura veidotāji uzskata, ka padome ar saviem paziņojumiem esot likusi sabiedrībai domāt – radio ir pērkams, un tādējādi grauta sabiedriskā medija reputācija.

Eduards Liniņš
Latvijas Radio arodbiedrības pārstāvis

Kas nu jau tiek veikta ar dezinformācijas, ar maldināšanas līdzekļiem, un tas mums ir arī ļoti aizskaroši, jo apvainot mūs satura tirgošanā, zināmā mērā žurnālistikā prostitūcijā, tas ir mums ļoti šokējošs, ļoti aizskarošs apvainojums.

Turklāt Latvijas Radio darbinieki turpina izteikt neuzticību Ivaram Āboliņam, medija uzraugam padomē, jo viņa darbības jau ilgstoši graujot Latvijas Radio reputāciju sabiedrības acīs. Pēc arodbiedrības sacītā – emocionālais klimats kolektīvā esot toksisks. Jaunā valde amata pienākumus sāks pildīt rīt un tad arī tiksies ar Latvijas Radio darbiniekiem. Vakants gan vēl ir valdes locekļa amats atbildībai par saturu. Arodbiedrībā norāda – lai nepieļautu politiska ielikteņa nokļūšanu šajā amatā, tam pieteikšoties paši radio cilvēki.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Padomju laikā valdija uzskats-izglītots, bet neprofesionāls jāliek par priekšnieku vai partijā, īstā profesijā nedrikst.Vai tagad nav atskaņas?Klausoties uz Āboliņa komentāriem un apgalvojumiem,šķiet tuvu tam.
  • Anda Zahovska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl