Likvidējot LNT televīzijas kanālu, tiks apvienoti TV3 un LNT ziņu dienesti

22 komentāri

Izmaiņas Latvijas mediju vidē. Pēc vairāk nekā 20 gadiem ēterā savu darbību esošajā formātā noslēgs televīzijas kanāls LNT. Vienlaikus tādā veidā uzņēmums “All Media Baltics” sola stiprināt un attīstīt kompānijas galveno kanālu – TV3. Vissmagāk šis lēmums skars abu kanālu ziņu dienestu darbiniekus – tos apvienos un vismaz 30 cilvēkiem darbu nāksies zaudēt.

No decembra uzņēmums ”All Media Baltics” visās trīs Baltijas valstīs veiks zīmola maiņu saviem produktiem, apvienojot tos zem TV3 zīmola. Mediju grupas vadība lēmusi mainīt arī tai piederošo televīzijas kanālu portfeli, – vairs netiks turpināta kanāla LNT darbība esošajā formātā.

“LNT kanāls piedzīvos rebrendingu, un turpmāk sauksies “TV3 life”. Šis kanāls būs mērķēts sieviešu auditorijai. Līdzīgi kā “Kanāls 6”, kas ir domāts vairāk vīriešu auditorijai. Tāpat janvārī tiks izveidots arī bērnu kanāls, “TV3 mini” – lai piesaistītu jaunākos skatītājus. Taču, lai stiprinātu un paplašinātu mūsu ziņu dienestu, vasarā tiks atklāta reģionā pirmā digitālā platforma, kas būs veltīta tikai ziņām,” saka mediju grupas “All Media Baltics” vadītājs Kristians Antigs.

Līdz ar LNT kanāla slēgšanu daļa no raidījumiem tiks pārlikti uz kanālu TV3. Piemēram, no janvāra – raidījumi “900 sekundes” un “Degpunktā”, būs skatāmi kanālā TV3. Tiks veidots vienots ziņu dienests – sapludinot abas, šobrīd neatkarīgās, redakcijas – TV3 un LNT ziņas. Kā stāsta mediju grupas “All Media Baltics” vadītājs Antings jaunā ziņu dienesta uzdevums būs radīt saturu dažādiem mediju formātiem, lai nezaudētu auditoriju vecumā līdz 30 gadiem un pielāgotos tās mediju lietošanas paradumiem.

“Lielākais izaicinājums mums kā mediju kompānijai šobrīd ir skatītāju sasniegšana. Mums ar savu saturu ir jābūt tur, kur ir skatītāji. Un mēs redzam, ka arvien vairāk un vairāk skatītāju atrodas digitālajā vidē, un tur ir jābūt arī mums. Tāpēc drīzumā tiks veidota šī jaunā ziņu platforma, un tāpēc mums ir jāapvieno gan TV3 gan LNT ziņu komandas vienā jaunā, efektīvā ziņu dienestā, kas spēs ražot ziņu dažādām platformām, ne tikai lineārajā televīzijā,” saka Antigs.

Šobrīd kompānijas vadība atklāj tikai to, ka vienotajā ziņu dienestā strādās abu komandu profesionāļi. Vienlaikus – darbu zaudēs vismaz 30 cilvēki.

“Šobrīd ir zināms, ka tādā komandā, kā mēs strādājām līdz šim, mēs pilnīgi  noteikti vairs nestrādāsim, nav zināms, cik daudz no kolēģiem turpinās darbu kanāla programmā paredzētajos raidījumos, kas arī būs ziņas. Līdz ar to šobrīd tā situācija ir diezgan neskaidra,” pauž LNT Ziņu moderatore Ilze Dobele.

“Šī ziņu dienesta likvidēšana ir būtisks apdraudējums Latvijas informatīvajai telpai, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un to, kas mums atrodas kaimiņos, un to, cik lielu finansējumu nākamgad viņi atvēl saviem propagandas un dezinformācijas kanāliem,” saka LNT Ziņu korespondente Ieva Vārna.

Reaģējot uz Mediju grupas “All Media Baltics” lēmumu, Nacionālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērtēs, vai LNT formāta maiņa atbilst Latvijas likumiem. Uzņēmums vēl nav iesniedzis padomei dokumentus, kas apliecinātu nākotnes plānus, kā arī izmaiņas kanālu portfelī un  programmu formātos. Tie nosaka, ka vismaz 4%tiem nedēļas raidlaika LNT ēterā jābūt ziņām. Savukārt, Kultūras ministrija vērsusies pie mediju uzrauga ar lūgumu izvērtēt, kā telekanālu TV3 un LNT ziņu dienestu saplūšana ietekmēs viedokļu daudzveidību elektronisko mediju telpā.