1 komentārs

Ja gribi dzīvot zaļi lielpilsētā, var ne tikai šķirot atkritumus, bet arī gatavot pašam zobu pastu, banānu mizas izmantot puķu minerālmēslu vietā un kompostu glabāt ledusskapī. To dara arī Laura un Andis Arnicāni – divi mūsdienīgi jaunieši, kuri ideju par dabai draudzīgu dzīvesveidu ne tikai realizē paši savā ikdienā, bet arī dalās pieredzē un blogojot iedvesmo citus.

“Likvidējām miskasti, ar to viss arī sākās”, – savā pieredzē par bezatkritumu saimniekošanu jeb tā saukto zero waste dalās Laura un Andis Arnicāni. Šādu dzīvesveidu jaunā ģimene sākusi praktizēt kopš gada sākuma. Pirms tam abi cītīgi šķirojuši atkritumus, taču doma dzīvot vēl zaļāk atnāca pēkšņi, un viss ātri un neatgriezeniski mainījies.

Ekrānuzņēmumi

Laura Arnicāne
bezatkritumu saimniekošanas principu piekritēja

Piemēram, rīsus turam burciņās, neturam plastmasas iepakojumos un nepērkam tos. Mēģinām atrast lietas bez iepakojuma.

Pārtikas atkritumi tiek glabāti saldētavā, un pēc tam tie tiek vesti ārpus Rīgas pie Anda vecākiem. Arī olu čaumalas brauc atpakaļ pie tiem zemniekiem, pie kuriem jaunieši iegādājas lauku olas. Šobrīd Laura un Andis izmēģina paši gatavot ābolu etiķi un, lai nepirktu saldinātos dzērienus, šobrīd trīslitru burkā tiek audzēta tā dēvētā tējas sēne, no tās tiks taisīta garšīga limonāde. Lai šādi dzīvotu, noteikti jāplāno ēdienreizes – vismazāk iepakojuma izmanto tirgos, tāpēc tur Laura ar Andi arī iepērkas. Bezatkritumu saimniekošana palīdz ietaupīt 40% tēriņu, kādi ir bijuši vēl pērn.

Andis Arnicāns
bezatkritumu saimniekošanas principu piekritējs

Šobrīd pa četriem mēnešiem, kopš darbojamies, iegājuši tādā ritmā, ka nav nekādas vajadzības un vēlmes iegādāties lietas iepakojumos un plastmasas pudelēs. Tas pavisam noteikti nav grūti. Tas prasa padomāšanu pašā sākumā.

Abiem ir savs blogs “Seek the simple”, kurā jaunieši dalās ar savu pieredzi. To nepilnu triju mēnešu laikā, kopš tas ir izveidots, lasa astoņi tūkstoši cilvēku. Lauras un Anda plānos izmēģināt nokrāsot audumu ar avokado mizām – sanākot gaiši rozā tonis. Tikmēr zaļi jādzīvo arī ģimenes mīlulim – rudajam runcim Žakam, kuram ierīkota tualete ar ekogranulām.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl