Likumsargi uz praida norises vietu ieradušies ar trim “Rīgas satiksmes” autobusiem

4 komentāri
Likumsargi uz praida norises vietu ieradušies ar trim “Rīgas satiksmes” autobusiem
Ilustratīvs foto. (Foto: LETA)

Likumsargi uz “Baltijas praida” gājiena sākuma punktu Vērmanes dārzā ieradušies ar trim “Rīgas satiksmes” autobusiem.

Vērmanes dārza tuvumā atrodas gan pašvaldības, gan Valsts policijas darbinieki. Pie ieejām dārzā redzamas arī vairākas pašvaldības policijas automašīnas. Kopumā pasākuma norises vietu uzrauga liels skaits policistu, kā arī policijas suņi.

Valsts policija praida laikā pieteiktajos pasākumos kārtības nodrošināšanai strādā pēc speciāli izstrādāta plāna un šim nolūkam ieplānoti nepieciešamie policijas resursi, iepriekš apliecināja policijas preses pārstāve Sigita Pildava.

Tāpat vēstīts, ka no plkst. 10.00 Vērmanes dārza tuvumā ir pulcējušies daži desmiti praida pretinieku, kuri gan uzvedas mierīgi un cenšas uzrunāt garāmgājējus. Pasākumu pieteicis fonds “Stop imigrācijai”. Organizatori to definējuši kā “protestu pret homoseksuālu un citu mentālu noviržu popularizēšanu”.

Protestētājiem rokās ir plakāti, kuros pausts skaidrs viedoklis pret “Baltijas praidu” un seksuālajām minoritātēm. Viens no plakātiem vēsta “Varavīksne nav lesbiete”, uz vēl kāda rakstīts “Māte, tēvs, ģimene”. Atsevišķā plakātā citēti arī Pirmās Mozus grāmatas punkti.

4 komentāri