“Likums ir brāķis!” Trauksmes cēlēju aizsardzība neskaidra

Komentāri

Plaša trauksmes cēlēju aizsardzība Latvijā vēl nedarbojas. Likumprojekts par to kopš pavasara iestrēdzis Saeimā, jo valdības atsūtītais dokuments pēc parlamenta atbildīgās komisijas vadītāja domām esot nekvalitatīvs un ir jāpārstrādā.

Likumprojekta iecere ir aizsargāt tos, kas ziņo par pārkāpumiem savās darba vietās, kas būtu novēršami visas sabiedrības interesēs, piemēram, veselība, drošība, dabas aizsardzība, korupcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašreizējais likumprojekts paredz: par ziņošanu nedrīkst atriebties, piemēram, atlaist no darba, pazemināt amatā vai samazināt algu, tomēr, ja tas noticis, trauksmes cēlājam ir tiesības vērsties tiesā un tajā arī prasīt zaudējumu atlīdzību.

Saeimas komisijas vadītājs likumprojektu kritizē.

Valsts kanceleja solās likumprojektu pilnveidot pēc šai tematikai veltītās starptautiskās konferences, kas notiek šajās dienās Rīgā.

Video: LNT Ziņu sižets

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl