“Likums ir brāķis!” Trauksmes cēlēju aizsardzība neskaidra

Komentāri

Plaša trauksmes cēlēju aizsardzība Latvijā vēl nedarbojas. Likumprojekts par to kopš pavasara iestrēdzis Saeimā, jo valdības atsūtītais dokuments pēc parlamenta atbildīgās komisijas vadītāja domām esot nekvalitatīvs un ir jāpārstrādā.

Likumprojekta iecere ir aizsargāt tos, kas ziņo par pārkāpumiem savās darba vietās, kas būtu novēršami visas sabiedrības interesēs, piemēram, veselība, drošība, dabas aizsardzība, korupcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašreizējais likumprojekts paredz: par ziņošanu nedrīkst atriebties, piemēram, atlaist no darba, pazemināt amatā vai samazināt algu, tomēr, ja tas noticis, trauksmes cēlājam ir tiesības vērsties tiesā un tajā arī prasīt zaudējumu atlīdzību.

Saeimas komisijas vadītājs likumprojektu kritizē.

Valsts kanceleja solās likumprojektu pilnveidot pēc šai tematikai veltītās starptautiskās konferences, kas notiek šajās dienās Rīgā.

Video: LNT Ziņu sižets

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl