“Likums ir brāķis!” Trauksmes cēlēju aizsardzība neskaidra

Komentāri

Plaša trauksmes cēlēju aizsardzība Latvijā vēl nedarbojas. Likumprojekts par to kopš pavasara iestrēdzis Saeimā, jo valdības atsūtītais dokuments pēc parlamenta atbildīgās komisijas vadītāja domām esot nekvalitatīvs un ir jāpārstrādā.

Likumprojekta iecere ir aizsargāt tos, kas ziņo par pārkāpumiem savās darba vietās, kas būtu novēršami visas sabiedrības interesēs, piemēram, veselība, drošība, dabas aizsardzība, korupcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašreizējais likumprojekts paredz: par ziņošanu nedrīkst atriebties, piemēram, atlaist no darba, pazemināt amatā vai samazināt algu, tomēr, ja tas noticis, trauksmes cēlājam ir tiesības vērsties tiesā un tajā arī prasīt zaudējumu atlīdzību.

Saeimas komisijas vadītājs likumprojektu kritizē.

Valsts kanceleja solās likumprojektu pilnveidot pēc šai tematikai veltītās starptautiskās konferences, kas notiek šajās dienās Rīgā.

Video: LNT Ziņu sižets

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl