Līgo atskaņas: glābējiem svētku nakts bijusi salīdzinoši mierīga

1 komentārs

Nosvinēti Jāņi. Šogad svētki pagājuši salīdzinoši mierīgi. Ugunsgrēkos nav cietušo. Darbīgāka nakts bija medicīniskās palīdzības sniedzējiem – visvairāk traumu gūts, pārdroši lecot pāri ugunskuram. Ir arī divi noslīkušie.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) skatījumā šie bijuši mierīgi svētki –  ugunsgrēkos cilvēki nav cietuši vai gājuši bojā. Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji piedalījušies 82 ugunsgrēku dzēšanā un un 13 glābšanas darbos. Šī Līgo nakts no pagājušās atšķīrusies ar to, ka cilvēki bijuši modrāki un nebija vienaldzīgi – zvanījuši ugunsdzēsējiem arī par šķietami apdraudētām vietām.

“Tie bija vairāk nekā 40 šādu izsaukumu. Lielākoties tie bija saistīti ar to, ka iedzīvotājiem, redzot dūmus vai liesmu atblāzmu no Jāņu ugunskuriem, licies, ka izcēlies ugunsgrēks, tāpēc viņi zvanījuši uz 112. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka kurināts Jāņu ugunskurs un apdraudējums nepastāv. Mēs to vērtējam kā pozitīva tendenci, jo tas parāda, ka iedzīvotāji zvana, viņi nav vienaldzīgi un neignorē iespējamo nelaimi,” norāda VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Daudz darba bija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Lai arī nav letālu gadījumu, gūtas gandrīz 300 traumas. Lielākajā daļā gadījumu pie vainas bijusi alkohola lietošana. Visvairāk gūti apdegumi, cietušajiem pārgalvīgi lecot pāri ugunskuram vai mēģinot to aizdedzināt. Slimnīcā nogādāti 11 cilvēki, kas guvuši apdegumus vai lūzumus.

“To vidū ir divi pusaudži, kuri, kopā lecot pāri ugunskuram, ir iekrituši un guvuši nopietnus ķermeņa apdegumus. Ir arī vairāki gadījumi, kuros, neveiksmīgi aizdedzinot ugunskurus ar benzīnu, gūti plaši un nopietni apdegumi. Piemēram, kāds 18 gadus vecs vīrietis. Cenšoties aizdedzināt ugunskuru ar benzīnu, benzīns uzliesmoja, kā rezultātā vīrietis guva nopietnus sejas un abu roku apdegumus. Viņš nogādāts slimnīcā. Jāpiemin arī gaļas ēšana, kas diemžēl beidzās ar aizrīšanos. Svētku laikā pēc aizrīšanās ar šašlikiem slimnīcā esam nogādājuši divus cilvēkus,” norāda NMPD pārstāve Elīna Jurēvica.

Svētkos no ūdenstilpēm izcelti četri noslīkušie.