Līgatnes dabas takās lāčus atvēsina īpaši, pašgatavoti gardumi

0 Komentāru

Ilgstošu tveici grūti panest gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, tāpēc Līgatnes dabas taku darbinieki atvieglo ”vasarošanu” arī saviem četrkājainajiem iemītniekiem. Āpsim Tedijam ir iespēja atvēsināties vannā, bet pekaiņu ģimenei šobrīd top aukstais kārums – īsts lāču saldējums, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Āpši ir krēslas dzīvnieki, bet ”900 sekunžu” komandai ļoti paveicās. Vienīgais Līgatnes dabas takās mītošais āpsis Tedijs pa dienu aplaimojis ar iziešanu cilvēkos. Sākumā parādījies ziņkārīgais deguntiņš un pēc tam – arī Tedijs bijis klāt.

Iemesls ir vienkāršs – ārā ir pārāk karsti, un āpsītis dodas nopeldēties savā jaunajā gaiši zilajā vanniņā.

Sākumā Tedijs bijis uzmanīgs – nevar jau zināt, ko no žurnālistiem var sagaidīt, bet ar laiku smukais, trīsgadīgais āpšu puika no visas sirds izbaudīja ūdens peldes jaunajā mini baseinā.

”Āpšiem ļoti patīk mazgāties, viņiem raksturīgs, ka viņi cītīgi sevi noberž gluži kā cilvēki. Tas palīdz āpšiem tikt vaļā no dažādiem parazītiem,” skaidro Līgatnes dabas taku pārstāvis Valters Kinna.

Arī lāčiem siltajā kažokā ir ļoti karsti. Atvēsināties palīdz tas pats ūdens. Tikai ūdens tilpne viņiem nedaudz lielāka par Tedija vanniņu. Lāču ģimenei ir paliels dīķis.

Dīķis tiek izmantots vairākas reizes dienā, stāsta Valters. Bieži vien Mikum un Puikam patīk lāču izklaides. Īpaši nāk pie sirds burbuļošana.

Burbuļošanā ir arī kas ļoti vērtīgs – noslēpjot pūkaino purniņu zem ūdens, var atbrīvoties no mušām, odiem un dunduriem.

”Ūdenī tiek risināti dažādi procesi. Puikam patīk kaut ko noslīcināt, viņš spēlējas ūdenī. Viņiem patīk spēlēties gan ar ēdienu, gan ar bumbām. Ūdenī patīk ņemt zarus,” stāsta Kinna.

Launagā Puikam un Mikum ir āboli, bet jau pēc dažām dienām viņi tiks pie tādā svelmē ļoti tīkama kāruma.

Pirms dažiem gadiem Līgatnes dabas takās tika izdomāta lāču oriģinālā saldējuma recepte.

”Saldējums ir ne jau tāds vienkāršs saldējums. Tas ir lāču saldējums. Tur ir visādas viņiem garšīgas lietas – zivis, maize, rieksti, ziedputekšņi. Dažādi našķi, un mēs tos saldējam pa kārtām,” skaidro Kinna.

Tāpēc saldējums top vairāku dienu garumā, ko pēc tam pasniegs Ilzītei, Puikam un Mikum.

0 Komentāru