Līgatnes dabas takas ar vērienu svin 40. jubileju

Komentāri

Pamatīgu ažiotāžu un sabiedrības sašutumu 2012. gadā radīja notikumi Līgatnes dabas takās – aprīlī no nožogojuma atkal brīvsolī devās lācene Made, kuru neizdevās nogādāt atpakaļ voljerā un pēc speciālistu ieteikuma nolēma nošaut.

Šis notikums izgaismoja vairākas problēmas dabas takās, un lāču sāgas turpinājumā mainījās taku vadība, un gada nogalē izskanēja paziņojums, ka no darba tiks atbrīvota ilggadējā zvērkope Velga Vītola.

2012. gada aprīlī, parokoties zem novecojušā voljera nožogojuma, brīvsolī atkal devās lācene Made. Vēl dažas stundas pirms traģiskajiem notikumiem Līgatnes dabas taku toreizējais vadītājs LNT Ziņām teica, ka mēģinās pacietīgi lāci notvert.

Pirms vairāk nekā trīs gadiem notikušais vēl aizvien sāp par lāču mammu iesauktajai zvērkopei Velgai Vītolai. Viņa šobrīd atpakaļ darbā un strādā uz pusslodzi.

Velga Vītola, Līgatnes dabas taku zvērkope

Tas bija ļoti, ļoti, ļoti smags laiks, un es ceru, ka tas ir aizgājis un vairāk nekas tāds neatkārtosies.

Nomainījās vadība un arī finansējuma apmērs, šobrīd dabas takas apsaimnieko Dabas aizsardzības pārvalde, un tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

Zvērkopes izaudzinātā Mades meita Ilzīte, kurai nākamgad apritēs jau 15 gadu, tagad dienas vada atsevišķā voljerā. Arī lāču puikas tikuši pie jauna mitekļa. Turklāt šogad dabas takās svinīga noskaņa – takām ir 40 gadu jubileja, un vēl līdz decembrim teritorijā klaudzēs āmuri un norisināsies vērienīgi remontdarbi – būvētas arī jaunas skatu platformas, taku posmi.

Iecerēts, ka nākotnē pašreizējiem dzīvniekiem pievienosies arī vilki. Bet viens no grandiozākajiem plāniem ir Līgatnes dabas takās izveidot savvaļas dzīvnieku rehabilitācijas centru. Tikmēr visu notiekošo takās uzrauga viesmīlīgais runcis Moris.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl