Līgatnes dabas takas ar vērienu svin 40. jubileju

0 Komentāru
Līgatnes dabas takas ar vērienu svin 40. jubileju
FOTO: LETA

Pamatīgu ažiotāžu un sabiedrības sašutumu 2012. gadā radīja notikumi Līgatnes dabas takās – aprīlī no nožogojuma atkal brīvsolī devās lācene Made, kuru neizdevās nogādāt atpakaļ voljerā un pēc speciālistu ieteikuma nolēma nošaut.

Šis notikums izgaismoja vairākas problēmas dabas takās, un lāču sāgas turpinājumā mainījās taku vadība, un gada nogalē izskanēja paziņojums, ka no darba tiks atbrīvota ilggadējā zvērkope Velga Vītola.

2012. gada aprīlī, parokoties zem novecojušā voljera nožogojuma, brīvsolī atkal devās lācene Made. Vēl dažas stundas pirms traģiskajiem notikumiem Līgatnes dabas taku toreizējais vadītājs LNT Ziņām teica, ka mēģinās pacietīgi lāci notvert.

Pirms vairāk nekā trīs gadiem notikušais vēl aizvien sāp par lāču mammu iesauktajai zvērkopei Velgai Vītolai. Viņa šobrīd atpakaļ darbā un strādā uz pusslodzi.

Velga Vītola, Līgatnes dabas taku zvērkope

Tas bija ļoti, ļoti, ļoti smags laiks, un es ceru, ka tas ir aizgājis un vairāk nekas tāds neatkārtosies.

Nomainījās vadība un arī finansējuma apmērs, šobrīd dabas takas apsaimnieko Dabas aizsardzības pārvalde, un tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

Zvērkopes izaudzinātā Mades meita Ilzīte, kurai nākamgad apritēs jau 15 gadu, tagad dienas vada atsevišķā voljerā. Arī lāču puikas tikuši pie jauna mitekļa. Turklāt šogad dabas takās svinīga noskaņa – takām ir 40 gadu jubileja, un vēl līdz decembrim teritorijā klaudzēs āmuri un norisināsies vērienīgi remontdarbi – būvētas arī jaunas skatu platformas, taku posmi.

Iecerēts, ka nākotnē pašreizējiem dzīvniekiem pievienosies arī vilki. Bet viens no grandiozākajiem plāniem ir Līgatnes dabas takās izveidot savvaļas dzīvnieku rehabilitācijas centru. Tikmēr visu notiekošo takās uzrauga viesmīlīgais runcis Moris.

Skaties video:

0 Komentāru