Līgatnes dabas parkā mežacūku pārim atskrējuši divi sivēntiņi

Komentāri

Līgatnes dabas parks savā 40. gadu jubilejā saņēmis lielisku dāvanu. Meža cūku pārim atskrējuši divi sivēntiņi.  Tas ir pirmais gadījums parka pastāvēšanas vēsturē.

Laimīgie vecāki ir meža kuilis Ansis un viņa sirdsdāma Mūsa. Jāatzīst gan, ka Mūsai abi cūcēni ir pirmie un vēlie bērni, jo pati ruksene jau ir cienījamos gados.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parka darbinieki uzskata, ka tādēļ sivēni ir tikai divi. Parasti brīvā dabā meža cūkām ir daudz vairāk pēcnācēju.

Pagaidām mazo ruksīšu dzimums skaidri nav zināms, taču LNT ziņas šodien pārliecinājās, ka abi jūtas labi, sparīgi tekalē mammai līdzi pa plašo voljeru un zinātkāri iepazīst pasauli sev apkārt.

Pēc pāris mēnešiem sivēniem jau mainīsies spalvas un no gaišiem un svītrainiem tie pamazām kļūs par pelēcīgākiem, un vasaras vidū jau gandrīz neatšķirsies no saviem vecākiem.

Tāpēc, ja gribas apskatīt mežacūku mazulīšus, labāk braukt uz Līgatni jau tagad. Taču parka darbinieki brīdina – iet klāt meža cūku iežogojumam un barot pašas cūkas nedrīkst!

Tālākais sivēntiņu liktenis būs atkarīgs no viņu dzimuma. Ja tie būs puisīši, tie parkā palikt nevarēs, jo voljerā var būt tikai viens kuilis.

Tad būs jāmeklē cita dzīvesvieta vienā no Latvijas dabas parkiem. Bet ja tās būs meitenes, tad tās varētu arī palikt Līgatnē.

Lasi vēl