Līgatnē svin gada dzīvnieka – aļņa dienu

1 komentārs
Līgatnē svin gada dzīvnieka – aļņa dienu
SKIRMANTE BAĻČŪTE, LNT ZIŅAS

Līgatnes dabas takās svin gada dzīvnieka – aļņa dienu. Tur mītošo aļņu ganāmpulks šogad kļuvis ievērojami kuplāks.

Izdzirdot cilvēka balsi un traktora rūkšanu, viss aļņu ganāmpulks steidz lejā pa kalnu. Alim Jusim ir harēms ar trim damām: Mildu, Mirgu un Gudegu. Šopavasar pasaulē nāca arī vel trīs alnēni.

“Divreiz nedēļā aļņu saimei pieved svaigi zāģētos blīgznas zarus un dzīvnieki sak tos ēst pat nesagaidot, kamēr zarus izkrāmēs ārā no traktora,” stāsta zooloģe Velga Vītola.

Drīzumā internetā tiks rīkots konkurss, kā nosaukt Ligatnē dzimušajos alnēnus. Savukārt citpus žogam harēma dzīvi vēro Maksis – alnēns- pienācējs, kurš tikko dzimis pieklīda pie kādas mājas Latgalē. Zoologi liek uz viņu lielas cerības. Jaunās asinis ir nepieciešamas aļņu ganāmpulka paplašināšanai.

“Iecere ir, ka puikas ies projām. Jo puikas te nevarētu palikt. Mums jau iepriekšējie puikas ir aizceļojuši uz Slovākiju. Bet meitenīte paliks. Es, kā smejos, viņa būs vedekliņa, Maksim sieviņa augs. Jo viņi nav radniecīgi, Un tādā veidā mēs varētu atjaunot savu aļņu ganāmpulku,” stāsta Velga Vītola.

Latvijas gada dzīvnieku cilvēki raksturo visi pozitīvi. Alnis esot ļoti gudrs un inteliģents. “Dabā viņiem praktiski ienaidnieku nav. Viņi ir Latvijas lielākie dzīvnieki. Un viņi līdz ar to tas dara viņiem tādu mierīgu raksturu. Un pavisam cita uzvedība, cita saskarsme,” norāda zooloģe.

Aļņu populācija esot diezgan liela. Tiek lēsts, ka Latvijā mīt apmēram 20 000 šo dzīvnieku.

Vairāk par tematu – LNT Ziņu sižetā

1 komentārs