Lietuvā izmeklē uzpirkšanas mēģinājumu, lai panāktu Latvijas uzņēmuma uzvaru kaimiņvalsts Bruņoto spēku iepirkumā

0 Komentāru
Lietuvā izmeklē uzpirkšanas mēģinājumu, lai panāktu Latvijas uzņēmuma uzvaru kaimiņvalsts Bruņoto spēku iepirkumā
EDIJS PĀLENS, LETA

Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) veic pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamu mēģinājumu uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku ar nolūku panākt, lai kādam Latvijas uzņēmumam tiktu radīti īpaši apstākļi un šis uzņēmums varētu uzvarēt Lietuvas Bruņoto spēku starptautiskajā iepirkuma konkursā.

STT ceturtdien paziņoja, ka pirmstiesas izmeklēšanā sākta pēc tam, kad no Otrā operatīvo dienestu departamenta saņemta informācija, ka kāda privāta uzņēmuma vadītājs mēģinājis uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku pārstāvi un piedāvājis viņam vairāk nekā 90 000 eiro kukuli par to, lai kādai Latvijas kompānijai tiktu radīti īpaši apstākļi un tā varētu piedalīties iepirkumu konkursā un tajā uzvarēt.

Uzņēmuma vadītājs tiek turēts aizdomās par uzpirkšanu. Pēc izmeklēšanas datiem, aizdomās turamais ar savām nelikumīgajām darbībām varēja mēģināt panākt priekšrocības kādam Latvijas uzņēmumam.

Aizdomās turamais trešdien tika aizturēts, viņa mājās un darbavietā veikta kratīšana. Trešdien sadarbībā ar Latvijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem arī veikta kratīšana kādā Latvijas uzņēmumā, sacīts STT paziņojumā.

Pirmstiesas izmeklēšanu kontrolē Šauļu apgabala prokuratūras Organizētās noziedzības un korupcijas apkarošanas nodaļas prokurors.

KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka birojs piedalījies Eiropas izmeklēšanas rīkojuma izpildē un sniedzis atbalstu STT veiktajās izmeklēšanas darbībās. “Šajā procesā KNAB nav procesa virzītājs. Detalizētāku informāciju par procesā iesaistītām personām un veiktajām darbībām KNAB pašlaik nevar sniegt,” norādīja KNAB.

0 Komentāru