Komentāri
Liepnieks šokēts par spriedumu digitālās televīzijas lietā
FOTO: LETA

Polittehnologs Jurģis Liepnieks par spriedumu digitālās televīzijas krimināllietā bija šokēts, jo šādu tiesas lēmumu nebija gaidījis. Liepnieks īsi pirms sprieduma izskatījās mierīgs un nodevās žurnāla lasīšanai. Jau pēc sprieduma polittehnologs izskatījās sadrūmis.

“Manī mutuļo emocijas, un es varbūt negribētu neko sīkāk komentēt. Skaidrs, ka pilnīgi neko tādu spriedumā nebiju gaidījis ar visu savu pieredzi, un nebija man tādas prognozes, kāds varētu būt iznākums. Mēģināsim kaut ko vēl sagremot un saprast. Es esmu šokēts,” žurnālistiem teica Liepnieks.

Lielākais pārsteigums Liepniekam ir par to, ka spriedums ir notiesājošs. “Tomēr 12 gadus cilvēkus vazāt pa tiesām izmeklēšanas lietā, kurā zaudējumi nevienam nav nodarīti, kurā nav cietušā, un tad vēl pēc 12 gadiem ielikt uz trīs gadiem cietumā,” akcentēja Liepnieks, atgādinot, ka vairākiem apsūdzētajiem tiesa piemēroja trīs gadu cietumsodus.

Jau ziņots, ka bijušā premjerministra Andra Šķēles kādreizējam biroja vadītājam, polittehnologam Jurģim Liepniekam tiesa kā galīgo sodu noteica naudas sodu 200 minimālo mēnešalgu jeb 72 000 eiro apmērā. Tāpat tiesa nolēma no Liepnieka valsts labā piedzīt vairāk nekā 184 000 eiro.

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma atzīt par vainīgiem 12 digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos, septiņiem no viņiem piespriežot reālu cietumsodu, bet sešiem nosakot naudas sodus. Tikmēr piecas personas attaisnotas un viena atbrīvota no kriminālatbildības.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl