Liepiņš pirms LNOB vadītāja pilnvaru termiņa beigām: Visus šos gadus esam beiguši ar plusa zīmi

0 Komentāru
Liepiņš pirms LNOB vadītāja pilnvaru termiņa beigām: Visus šos gadus esam beiguši ar plusa zīmi
OKSANA DŽADANA, F64

Jau novembra sākumā amatu pametīs pašreizējais Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš. Stājoties amatā, pirms sešiem gadiem, viņu sagaidīja gan problēmas operas finansēs, gan nokaitēts mikroklimats Baltā nama kolektīvā.

“Izdevās uzbūvēt to pagaidu būvi un nodrošināt darbiniekiem cilvēcīgus apstākļus, cik ne cik, instrumentu atjaunošana bez sava gala. Svarīgs jautājums ir psiholoģiskais klimats, kas manā laikā normalizējies. Ir izrādes – ir veiksmīgas un mazāk veiksmīgas,” LNOB direktora amatā pavadītos gadus apraksta Liepiņš.

Viens no nosacījumiem, ko Liepiņš, stājoties amatā, teica, ka ir svarīgi sakārtot finanšu stabilizāciju. “Visus šos gadus esam beiguši ar plusa zīmi. Nosolīties, ka es nekad no Ministru kabineta neprasīšu papildu finansējumu – tas, protams, izklausījās labi tādā nozīmē, ka tajā brīdī, kad man izdevās to izdarīt, bet operai vienmēr būs vajadzīgs papildu finansējums, jo tā tiek dotēta, un mēs saprotam, ka dzīves dārdzība aug, dažādi materiāli, to cenas – pieaug, varbūt muļķīgi runāt, bet alumīnija cenas ir pieaugušas par 30-40%, visas dekorācijas tiek taisītas no alumīnija, un tas tiek kilometros pirkts.”

Runājot par to, kur ir Latvijas opera šobrīd Eiropas operu kartē, LNOB valdes priekšsēdētājs norāda, ka “tas ir viens no darbiņiem, kas ir izdarīts, un Latvija Eiropas operu kartē ir ļoti labā situācija, pateicoties ar ”opera vision” un ”arte opera”, kas ir arte koncerta opera”.

Saruna ar Zigmaru Liepiņu

0 Komentāru