Liepājniekus un Liepājas viesus nepatīkami pārsteidz policijas izrakstītās soda kvītis

Pievienot komentāru
Liepājniekus un Liepājas viesus nepatīkami pārsteidz policijas izrakstītās soda kvītis
Google maps foto

Sociālajos tīklos kāda sieviete stāsta par nepatīkamo situāciju, ko piedzīvojusi laikā, kad viesojusies Liepājā. ”Esiet uzmanīgi ar zīmēm Liepājā! 29. jūlijā kopā ar ģimeni apciemojot savu vismīļāko vasaras pilsētu, novietoju auto Graudu ielā 43, samaksājām par auto stāvvietu un devāmies pusdienās. Diemžēl atgriežoties mūs gaidīja nepatīkams pārsteigums – 30 eiro sods par nepareizu auto novietošanu,” vēsta ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

”Goda vārds, iepriekš nemaz nezināju, ka shematiskā zīme par auto novietošanu, apzīmē ne tikai to, ka auto jānovieto perpendikulāri, bet arī to – kādā veidā. Tā kā ceļojām ar zīdaini un bērnu ratiņiem, apstājos tā, lai vieglāk tos būtu izcelt, jo brauktuves malā ir neērts paaugstinājums.”

”Nepaslinkojām un ar abiem bērniem aizbraucām uz Liepājas pašvaldības policiju, kur iesniegumā minēju argumentus, atvainojos un paudu cerību, ka sods tiks anulēts, bet šorīt saņēmu atteikumu. Paskatījos Google maps un secināju, ka ne es viena tāda muļķīte – kā redzams foto – 4 no 6 autovadītājiem apstājušies nepareizi – ar purngalu pret ietvi. Sazvanījos ar kolēģi Paulu Timrotu, kurš man arī vēl ieteica pacīnīties – zīme pat satiksmes noteikumos īsti neesot atrunāta (ej nu saproti, kur priekša, kur pakaļa), nav skaidrs arī tās mērķis. Vienvārdsakot – parasti tā esot prasta cilvēku slaukšanas vieta,” vēsta ieraksts.

Google maps foto

Google maps foto

”Zīmes uzstāda pēc CSDD norādījumiem, izvērtējot drošības aspektus un satiksmes organizāciju katrā konkrētajā vietā. Pašvaldības policija zīmes neuzstāda, bet kontrolē, lai autovadītāji šīs zīmes ievērotu – tā arī šajā gadījumā,” portālam Skaties.lv norādīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību pārstāvis Andrejs Rjabcevs.

Tikmēr CSDD informē, ka autovadītāja tiešām ir kļūdījusies un ka stāvvietās mašīna ir jānovieto tieši tā, kā tas ir parādīts ceļazīmē.

”Ceļa zīme ar Nr. 827 – Transportlīdzekļa novietojuma veids stāvvietā. Zīme norāda vieglo automobiļu bez piekabēm, motociklu, triciklu un kvadriciklu novietojuma veidu stāvvietā pie ietves vai uzbraucot uz tās, bet 825. un 826. papildzīme – arī vieglo automobiļu ar piekabēm novietojuma veidu stāvvietā pie ietves vai uzbraucot uz tās,” informē konkrētās ceļa zīmes skaidrojums noteikumu grāmatā.

”Šāda veida papildzīme minētajā vietā ir izvietota tikai un vienīgi pašu autovadītāju un ceļu satiksmes drošībai. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija neveic zīmju izvietošanu, bet gan tikai kontrolē šo zīmju ievērošanu. Šai sievietei ir tiesības pārsūdzēt amatpersonas lēmumu tiesā, kā to paredz normatīvie akti,” portālam Skaties.lv norādīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Autovadītāj, esi uzmanīgs un pievērs uzmanību ceļazīmēm, lai nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamiem incidentiem!