Liepājas svētceļnieki mēro 450km garo ceļu līdz Aglonai

0 Komentāru
Liepājas svētceļnieki mēro 450km garo ceļu līdz Aglonai
Foto: Reuters/Scanpix

Aizvien jaunas svētceļnieku grupas uzsāk ar kājām mērot ceļu uz Aglonas baziliku, kur 15. augustā notiks Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Tulznas un karstums ir nieks, jo svētceļojums galvenokārt ir garīgs, nevis fizisks pārbaudījums – tā saka svētceļnieki no Liepājas, kuri ceļā uz Aglonas baziliku ir pavadījuši jau vairāk nekā nedēļu.

Liepājnieki bija pirmā svētceļnieku grupa, kas devās uz Aglonu. Viņi ceļā ir pavadījuši jau nedēļu, un sestdien mēroja vairāk nekā 30km garo attālumu no Bauskas līdz Skaistkalnei.

Lai gan karstums visu šo nedēļu svētceļniekus nav žēlojis, grupas dalībnieki šo pārbaudījumu ir veiksmīgi izturējuši. Liepājas grupā ir ap 30 svētceļniekiem. Tikai vienam no viņiem, Leonam, šis ir pirmais svētceļojums. “Nu, nav viegli, vienam normālam slinkam pilsētas iedzīvotājam tagad nostāties uz šosejas un 30km dienā… bet tas ir pilnīgi savādāk, nav runa par tūrismu, ir runa par iešanu, par ceļu.”

Arī citi ir labā omā, un pārāk neuztraucas ne par tulznām, ne sauli.

Liepājas priesteris Mariušs, kurš ved uz Aglonu svētceļnieku grupas jau kopš tūkstošgades sākuma, norāda, ka iemesli doties šajā ceļā cilvēkiem ir visdažādākie – dažus iesaistīties šajā pārbaudījumā mudina stiprā ticība Dievam, un ir arī tādi, kas šajā gājienā vēlas savu ticību nostiprināt.

Pēc Skaistkalnes sasniegšanas Liepājas svētceļniekus gaida pelnīta atpūta. Svētdien būs viņu pirmā brīvā diena.

Liepājas grupa sasniegs Aglonu 13. augustā.

0 Komentāru