Komentāri

Latvijas nacionālā aviosabiedrība ”airBaltic” paziņojusi, ka maijā atsāks iekšzemes reisus no Rīgas uz Liepāju. Lidsabiedrība to pamato ar vēlmi piesaistīt papildu pasažierus no Kurzemes un Lietuvas, savukārt eksperti pauž šaubas, vai šie reisi būs rentabli.

Cik īsti lidojumi izmaksās iesaistītajām pusēm, netiek atklāts, bet par projekta politisko motivāciju liek domāt fakts, ka pirmais reiss no Rīgas uz Liepāju nolikts divas nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo reizi regulāri iekšzemes lidojumi no Rīgas uz Liepāju notika 2009. gada sākumā. Par spīti toreizējā satiksmes ministrs Aināra Šlesera un pilsētas mēra Ulda Seska grandiozajiem plāniem, “airBaltic” lidojumus pārtrauca, jo lidmašīnas regulāri bija pustukšas.

Neskatoties uz šo neveiksmi, nacionālā aviokompānija, kuras nostādīšana uz kājām valsts budžetam izmaksājusi 300 miljonus eiro, maijā nolēmusi atsākt lidojumus uz trešo lielāko Latvijas pilsētu.

Sākotnēji 40 minūtes ilgie lidojumu plānoti trīs reizes nedēļā: no Rīgas vakaros un Liepājas – agri rītos. Viena biļetes cena maksās, sākot no 15 eiro, bet biznesa klasē – 99 eiro. Par to, ka projekts šoreiz būs dzīvotspējīgs, pārliecināts Liepājas mērs.

Cik pašvaldības budžetam izmaksā jauna reisa palaišana, Sesks neatklāj, taču tiešu subsīdiju no budžeta nebūšot. Līdzīgi atbild arī satiksmes ministrs.

Par lielu naudu restaurētās Liepājas lidostas, kura šobrīd apkalpo 1000 pasažieru gadā, finansējums ir pusmiljons eiro. To lidosta saņem kā dotāciju no pašvaldības. Sesks norāda, ka bez savienojuma ar Rīgu šogad esot paredzēts atklāt vēl vairākus lidojumus, kas ļaušot pasažieru skaitu palielināt līdz 45 tūkstošiem.

Liepājas domes opozīcija gan uzskata, ka projekts ir politisks. Par to liecina fakts, ka pirmais lidojums notiks divas nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām.

Vai lidojumi turpināsies ziemā, pagaidām neviens nevar pateikt. “airBaltic” rentabilitāti vērtēs septembrī. Avio jomas eksperts Tālis Linkaitis uzskata, ka šobrīd lielā mērā politiskā projekta dzīvotspēja būs atkarīga no kurzemnieku aktivitātes un tā, kādi vēl būs lidojumi no Liepājas.

Eksperti arī akcentē, ka lidojums nevar būt kā alternatīva, piemēram, braucienam no Rīgas uz Liepāju ar automašīnu, jo Rīgas lidostā jāierodas divas stundas pirms lidojuma, būtiski to pagarinot.

Lasi vēl