“Liepājas metalurga” teritorijā plāno izveidot industriālo parku

1 komentārs
“Liepājas metalurga” teritorijā plāno izveidot industriālo parku
Foto: F64

“Liepājas metalurga” teritorija tiks attīstīta kā industriālais parks, kurā varētu darboties gan metalurģijas nozares uzņēmumi, gan datu centri.

Tāpēc tuvāko nedēļu laikā varētu tikt noslēgta vienošanās par sadarbību starp Liepājas pašvaldību, Latvijas investīciju un attīstības aģentūru, privatizācijas aģentūru.

Par darbību metalurga teritorijā interesi izrāda vairāki investori, plānojot tajā izvietot gan starptautisku kompāniju datu glabāšanas centrus, gan pat daļēji atjaunot metalurģijas ražošanu – velmētavas pircējs izteicis interesi attīstīt ražošanu Liepājā. Bet, vai Liepājā tiks iedarbināta arī elektrotēraudkausēšanas krāsns, varētu būt zināms pēc dažām nedēļām, kad Privatizācijas aģentūra varētu beidzot vienoties par darījumu ar kādu no vairāk nekā diviem investoriem.

Vladimirs Loginovs
Privatizācijas aģentūras vadītājs

Sarunas ir visas “pa tēmu”, bet jāskatās, kas notiek metalurģijas nozarē – Eiropā un pasaulē, tur visu laiku baigā turbulence un visi potenciāli investori un ražotāji skatās, ko darīt, vai tajā nozarē ir vērts guldīt vairāk, vai atkal mazināt investīcijas. Tas arī daļēji kavē visu procesu.

Jāatgādina, ka šobrīd – pēc ASV prezidenta Donalda Trampa negaidītā lēmuma ieviest muitas tarifus tērauda produkcijai – visas pasaules metalurģijas nozarē valda zināma neskaidrība par nākotnes perspektīvām.

1 komentārs