1 komentārs

Liepājas metalurga bijušais administrators pēc uzņēmuma pārdošanas saņēma miljona eiro honorāru, neskatoties uz to, ka pēc īsa laika metalurģijas uzņēmums atkal kļuva maksātnespējīgs. Saeimas deputāti tagad domā, ka maksātnespējas administratoru atalgojumam vajadzētu noteikt griestus, taču var prognozēt, ka idejai būs liela pretestība.

Jau otro nedēļu pēc kārtas Saeimas deputāti cenšas saprast, cik lielus zaudējumus valstij nodarījusi grimstošā Liepājas metalurga glābšana. Kopējā ieguldītā summa ir 80 miljoni eiro un vēl jāatgūst teju 70 miljoni.

Uz sēdi šoreiz ieradās arī metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers, kurš aizvien pauda pārliecību, ka ukraiņu KVV Group bija labākais iegādāšanās piedāvājums un ka metalurgs aizvien ir glābjams. Deputāti tam noticēja.

Metalurga otrreizējais bankrots neļauj tēraudražotnes pārdošanu saukt par veiksmīgu, tāpēc radies jautājums, vai maksātnespējas administratora saņemtā atlīdzība par padarīto ir adekvāta. Velmers, kurš šajā procesā nopelnīja miljonu eiro, atalgojumu uzskata par samērīgu.

Pašlaik likumā noteikts, ka maksātnespējas administratori par padarīto saņem 1% no kreditoriem izmaksātās summas.

Metalurga gadījums rosinājis diskusiju, vai nevajadzētu tomēr noteikt samaksas griestus, piemēram, 300 tūkstošus eiro. Nozares pārstāvji šādam risinājumam nepiekrīt, piedāvājot izveidot brīvo tirgu, kur administratoru samaksu noteiktu kreditori.

Maksātnespējas likums pašlaik ir atvērts citu priekšlikumu dēļ. Grozījumi tiek gatavoti uz 3. lasījumu, un deputāti pieļauj, ka tajos varētu iekļaut arī normu par maksātnespējas administratoru atlīdzības maiņu.

Video

TOP komentāri

  • cinitajs
    0 0 0

    cinitajs

    To Velmeru vajadzeru pakart par liekulibu.Kur tad ir stradajosais Liepajas metalurgs?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl