Liepājas metalurga krīze: rūpnīca darbu pašlaik neatsāks

Komentāri

Pašreizējais Liepājas metalurga investors KVV Grupa maksātnespējīgo rūpnīcu iegādājās 2014. gada nogalē. Ar jauno investoru saistījās cerības gan par rūpnīcas darbības atjaunošanu, gan valsts ieguldītās naudas atgūšanu.

Tomēr šā gada sākumā rūpnīca atkal apturēja darbību, un dežūrrežīmā tajā palika strādāt tikai aptuveni 100 darbinieki.

Turklāt arī no naudas, ko valstij parādā rūpnīca, neko daudz atgūt nav izdevies. Uzņēmums valstij ir parādā vairāk nekā 66 miljonus eiro. Cerības, ka rūpnīca drīzumā varētu atjaunot darbu, politiķi vairs nelolo un pat pieļauj ārvalstu investīciju strīdu.

2014. gada septembrī, pusotru nedēļu pirms Saeimas vēlēšanām, Laimdotas Straujumas valdības pārstāvji paziņoja, ka līdz ar jaunā Ukrainas investora KVV Grupa piesaistīšanu, valstij izdosies atgūt līdzekļus, ko tā bija spiesta samaksāt bankrota priekšā nonākušā Liepājas metalurga kreditoriem.

Pirmsvēlēšanu paziņojumi gan izrādījušies nepamatoti. Īslaicīgi rūpnīca darbu tiešām atsāka, tomēr problēmas sākās jau pavisam drīz. Valdības pārstāvjiem tagad nākas atzīt, ka ar investoriem par darbības atsākšanu vienoties nevar.

“Sarunas ir kļuvušas neproduktīvas, pašam uzņēmumam KVV Liepājas metalurgs nepārprotami ir maksātnespējas pazīmes. Šinī brīdī mēs neredzam, ka pie pašreizējā akcionāru sastāva rūpnīca varētu atsākt savu darbību,” norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Par turpmāko rīcību Ministru kabinets vēl spriedīs, bet valdības politiķi no valsts budžeta samaksātā kredīta atgūšanas iespējas tagad vērtē ļoti atturīgi. Turklāt pastāvot tiesvedību riski.

“Ir bišku par ātru komentēt kaut kādu konkrētu rīcību, es domāju, viss, kas varētu būt vērsts, lai mēs atgūstam pēc iespējas vairāk naudas,” teic Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

“Par cik pastāv ļoti augsta līmeņa investīciju strīdu riski, mēs negribētu šobrīd publiskot nekādā veidā vairāk,” saka Ašeradens.

Ekonomikas ministrs arī apstiprināja iepriekš publiski izskanējušo informāciju, ka Ukrainā aizturēts viens no KVV Liepājas metalurgs līdzīpašniekiem Jevgēņijs Kazmins. Par ko viņš aizturēts, Latvijas valdības pārstāvji gan nezinot.

“Mums nav nekādu papildu ziņu, kas ir šīs aizturēšanas iemesli,” norāda ekonomikas ministrs.

Tikmēr rūpnīcas akcionāru pārstāvji no KVV Grupas kategoriski noliedz runas par Kazmina iesaistīšanos separātisma finansēšanā Ukrainā vai jebkādās citās kriminālās darbībās.

Video

Lasi vēl