Liepājas metalurga krīze: rūpnīca darbu pašlaik neatsāks

Komentāri

Pašreizējais Liepājas metalurga investors KVV Grupa maksātnespējīgo rūpnīcu iegādājās 2014. gada nogalē. Ar jauno investoru saistījās cerības gan par rūpnīcas darbības atjaunošanu, gan valsts ieguldītās naudas atgūšanu.

Tomēr šā gada sākumā rūpnīca atkal apturēja darbību, un dežūrrežīmā tajā palika strādāt tikai aptuveni 100 darbinieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt arī no naudas, ko valstij parādā rūpnīca, neko daudz atgūt nav izdevies. Uzņēmums valstij ir parādā vairāk nekā 66 miljonus eiro. Cerības, ka rūpnīca drīzumā varētu atjaunot darbu, politiķi vairs nelolo un pat pieļauj ārvalstu investīciju strīdu.

2014. gada septembrī, pusotru nedēļu pirms Saeimas vēlēšanām, Laimdotas Straujumas valdības pārstāvji paziņoja, ka līdz ar jaunā Ukrainas investora KVV Grupa piesaistīšanu, valstij izdosies atgūt līdzekļus, ko tā bija spiesta samaksāt bankrota priekšā nonākušā Liepājas metalurga kreditoriem.

Pirmsvēlēšanu paziņojumi gan izrādījušies nepamatoti. Īslaicīgi rūpnīca darbu tiešām atsāka, tomēr problēmas sākās jau pavisam drīz. Valdības pārstāvjiem tagad nākas atzīt, ka ar investoriem par darbības atsākšanu vienoties nevar.

“Sarunas ir kļuvušas neproduktīvas, pašam uzņēmumam KVV Liepājas metalurgs nepārprotami ir maksātnespējas pazīmes. Šinī brīdī mēs neredzam, ka pie pašreizējā akcionāru sastāva rūpnīca varētu atsākt savu darbību,” norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Par turpmāko rīcību Ministru kabinets vēl spriedīs, bet valdības politiķi no valsts budžeta samaksātā kredīta atgūšanas iespējas tagad vērtē ļoti atturīgi. Turklāt pastāvot tiesvedību riski.

“Ir bišku par ātru komentēt kaut kādu konkrētu rīcību, es domāju, viss, kas varētu būt vērsts, lai mēs atgūstam pēc iespējas vairāk naudas,” teic Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

“Par cik pastāv ļoti augsta līmeņa investīciju strīdu riski, mēs negribētu šobrīd publiskot nekādā veidā vairāk,” saka Ašeradens.

Ekonomikas ministrs arī apstiprināja iepriekš publiski izskanējušo informāciju, ka Ukrainā aizturēts viens no KVV Liepājas metalurgs līdzīpašniekiem Jevgēņijs Kazmins. Par ko viņš aizturēts, Latvijas valdības pārstāvji gan nezinot.

“Mums nav nekādu papildu ziņu, kas ir šīs aizturēšanas iemesli,” norāda ekonomikas ministrs.

Tikmēr rūpnīcas akcionāru pārstāvji no KVV Grupas kategoriski noliedz runas par Kazmina iesaistīšanos separātisma finansēšanā Ukrainā vai jebkādās citās kriminālās darbībās.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl