Liepājas Metalurga darbinieki atkal bez darba! Nolemts rūpnīcu iekonservēt

2 komentāri

Simtiem Liepājas Metalurga darbinieku atkal bez darba! Rūpnīcas īpašnieki, negaidot valdības lēmumu par Ministru kabinetā iesniegtā uzņēmuma restrukturizācijas plānu, nolemj iekonservēt rūpnīcu uz nenoteiktu laiku.

Krīze metalurģijas nozarē, augstās elektrības izmaksas un citi iemesli – to dēļ finanšu grūtībās nokļuvušā KVV Liepājas Metalurga dīkstāve ilgts jau pusotru mēnesi, un ar vadību nekādi neizdodas vienoties, kā atmaksāt 61 miljona eiro parādu valstij.

Nespēja pērn veikt 2,7 miljonu eiro maksājumu un lūgums valdībai atlikt arī pārējos, šodien beidzās ar Metalurga lēmumu iekonservēt ražošanu vispār. Tas neesot bijis pārsteigums ekonomikas ministram.

Ekonomikas ministrs uzskata, ka Metalurga rīcībai nav sakara ar valdības lēmumu uz nedēļu atlikt restrukturizācijas plāna vētīšanu. Tikmēr Metalurga akcionāri gan kā vienu no iemesliem min valsts neieinteresētība sniegt atbalstu.

Turklāt uzņēmuma pārstāve par nenopietniem nodēvēja valdības uzdotos papildu 40 jautājumus, kuriem vajadzējis viest skaidrību par Metalurgam nākotnes redzējumu.

Pēc viņas teiktā, šāda savstarpējā sarakste var turpināties ilgi, bet pēc būtības neko nemainītu. Tāpēc nesagaidot valdības lēmumu, rūpnīca tiek iekonservēta un ražošana nenotiks. Finanšu ministre uzskata, ka šāds lēmums tikai apliecina uzņēmuma neticību pašu izstrādātajam restrukturizācijas plānam.

Cik ilgi rūpnīca nedarbosies, uzņēmums nezina, bet nākamnedēļ tikšot sniegta informācija par faktoriem, kuri var veicināt rūpnīcas darbības atsākšanu, kā arī par turpmāko tās likteni.

Bet tikmēr darbu zaudēs 300 darbinieku, bet iekārtu uzturēšanai tiks paturēti 120.

Video

TOP komentāri

 • +1 +1 0

  "NU" ministre

  Kauns par tadu valsti! Ministre ir "nu" laikam par jaunu lai saprastu ko nozime atnemt cilvekiem darbu! Un krieviski runajosa parstave no rupnicas par berniskigu, ja nevar atbildet uz 40 jautajumiem, kas ir "ka no skolas gramatas"! Ja sirdsapzina itr tira, tad atbildetu uz 1000 jautajumiem kas saglabatu cilvekiem darbu. Te kaut kadas varas spelites un melosana, bet cies normalas stradnieku gimenes.... un Latvija tiek talak izpostita un cilveki brauks promm meklet darbu. Pa dirsu vajadzetu abam shim meitenem un atrast kadu pieauguso, kas varetu visu sakartot!
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Pārdzivoju par rūpnīcas strādniekiem.Jautājums musu dienestiem- kur palicis tas darbonis, liekas, Velmers, kurš saņēma lielu honorāru par "izdevīga" pircēja atrašanu.Mūsu valstī jau par miljonus vērtiem brāķiem neviens neatbild...,bet vajadzētu.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl