Komentāri

Lieli ieguldījumi turpmākajos gados gaidāmi Latvijas ieslodzījuma sistēmā – jau nākamgad par 74 miljoniem eiro sāks būvēt jaunu cietumu Liepājā. Lai gan izmaksas nav mazas, Tieslietu ministrija ir pārliecināta, ka lētāk ir būvēt jaunus, nevis pārbūvēt vecos cietumus.

Jaunajam cietumam būs divas funkcijas – tā būs ne tikai droša ieslodzījuma vieta, bet tur ieslodzītie arī tiks mācīti, lai brīvībā atgrieztos ar arodu un bez vēlmes vēlreiz pastrādāt jaunus noziegumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liepājas cietums būs pirmā ieslodzījuma vieta, ko Latvija būvēs pēc neatkarības atgūšanas. Nepieciešamība pēc jaunām telpām radusies pēc tam, kad valsts arvien biežāk zaudēja tiesā, kur ieslodzītie vērsās par neatbilstošiem dzīvošanas apstākļiem un nācās cietumniekiem izmaksāt kompensācijas.

Liepājas cietuma būvniecība izmaksās 74 miljonus eiro – jaunas ieslodzījuma vietas būvniecība izmaksās lētāk nekā seno, vēl 19. gadsimtā būvēto, cietumu pārbūve atbilstoši mūsdienu apstākļiem. Pašreiz ieslodzītie itin viegli var piekļūt aizliegtajiem priekšmetiem vai vielām, telpas arī nav pateicīgas apsargu darbam.

Tiek uzsvērts, ka jaunā cietuma telpas nebūs luksuss. Visā kompleksā būs astoņas ēkas – tajās atradīsies gan ieslodzīto dzīves telpas, gan kafejnīca apmeklētājiem, pastiprinātā režīma telpas.

Tā kā Latvijā ir salīdzinoši augsts to ieslodzīto īpatsvars, kas pēc nokļūšanas brīvībā izdara atkārtotus noziegumus, cietumā strādās pie šo cilvēku iekļaušanas sabiedrībā – cietumā atradīsies  garīgās aprūpes centrs ar kristāmo baseinu, telpas sporta nodarbībām, kā arī nodarbinātības centrs, galdnieka un metālapstrādes darbnīcas. Cietums atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29.

Cietumā atradīsies 1200 visu kategoriju ieslodzītie. To iecerēts aprīkot ar modernu apsardzes sistēmu, piemēram, novērošanas kameras būs ar divu kilometru redzamību. Cietuma būvniecība sāksies nākamgad.

Šā cietuma būvniecība ir sākums četru jaunu ieslodzījuma vietu izbūvei, kas ir daļa resocializācijas programmas ieslodzīto integrēšanai sabiedrībā. Nākamie taps Latgalē un Pierīgā. Par veco cietumu ēku likteni tālāk lems pašvaldības vai Valsts nekustamo īpašumu aģentūra.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl