Komentāri

Lieli ieguldījumi turpmākajos gados gaidāmi Latvijas ieslodzījuma sistēmā – jau nākamgad par 74 miljoniem eiro sāks būvēt jaunu cietumu Liepājā. Lai gan izmaksas nav mazas, Tieslietu ministrija ir pārliecināta, ka lētāk ir būvēt jaunus, nevis pārbūvēt vecos cietumus.

Jaunajam cietumam būs divas funkcijas – tā būs ne tikai droša ieslodzījuma vieta, bet tur ieslodzītie arī tiks mācīti, lai brīvībā atgrieztos ar arodu un bez vēlmes vēlreiz pastrādāt jaunus noziegumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Liepājas cietums būs pirmā ieslodzījuma vieta, ko Latvija būvēs pēc neatkarības atgūšanas. Nepieciešamība pēc jaunām telpām radusies pēc tam, kad valsts arvien biežāk zaudēja tiesā, kur ieslodzītie vērsās par neatbilstošiem dzīvošanas apstākļiem un nācās cietumniekiem izmaksāt kompensācijas.

Liepājas cietuma būvniecība izmaksās 74 miljonus eiro – jaunas ieslodzījuma vietas būvniecība izmaksās lētāk nekā seno, vēl 19. gadsimtā būvēto, cietumu pārbūve atbilstoši mūsdienu apstākļiem. Pašreiz ieslodzītie itin viegli var piekļūt aizliegtajiem priekšmetiem vai vielām, telpas arī nav pateicīgas apsargu darbam.

Tiek uzsvērts, ka jaunā cietuma telpas nebūs luksuss. Visā kompleksā būs astoņas ēkas – tajās atradīsies gan ieslodzīto dzīves telpas, gan kafejnīca apmeklētājiem, pastiprinātā režīma telpas.

Tā kā Latvijā ir salīdzinoši augsts to ieslodzīto īpatsvars, kas pēc nokļūšanas brīvībā izdara atkārtotus noziegumus, cietumā strādās pie šo cilvēku iekļaušanas sabiedrībā – cietumā atradīsies  garīgās aprūpes centrs ar kristāmo baseinu, telpas sporta nodarbībām, kā arī nodarbinātības centrs, galdnieka un metālapstrādes darbnīcas. Cietums atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29.

Cietumā atradīsies 1200 visu kategoriju ieslodzītie. To iecerēts aprīkot ar modernu apsardzes sistēmu, piemēram, novērošanas kameras būs ar divu kilometru redzamību. Cietuma būvniecība sāksies nākamgad.

Šā cietuma būvniecība ir sākums četru jaunu ieslodzījuma vietu izbūvei, kas ir daļa resocializācijas programmas ieslodzīto integrēšanai sabiedrībā. Nākamie taps Latgalē un Pierīgā. Par veco cietumu ēku likteni tālāk lems pašvaldības vai Valsts nekustamo īpašumu aģentūra.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl