Liepājā prognozē smagas sarunas par koalīciju

Komentāri

Liepājā visvairāk balsu ir ieguvusi esošā mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija, kā arī Latvijas Reģionu apvienība. Taču iegūtais pārsvars nenodrošina, ka mērs savu amatu saglabās.

Lai arī līdzšinējā Liepājas mēra Ulda Seska Liepājas partija ir ieguvusi procentuāli augstākos punktus, tomēr tai nav vairākuma. No Liepājas domes 15 deputātu vietām ir tikai 6. Tas nozīmē – ir jāveido koalīcija. Jautājums tikai – ar kuru partiju – vai nu Reģionu apvienību vai partiju “Saskaņa”.

Līdzšinējos četrus gadus Liepājas partija bija koalīcijā ar Saskaņu, taču Uldis Sesks vēl nesteidz apgalvot, ka tā tas būs arī tagad, jo otru lielāko deputātu mandātu skaitu liepājnieki devuši Latvijas Reģionu apvienībai.

Latvijas Reģionu apvienība, kura ieguvusi 5 deputātu vietas, neesot novilkusi nekādas sarkanās līnijas, un tiek pausta gatavība sadarbībai gan ar līdzšinējā mēra partiju, gan partiju “Saskaņa”. Galvenais faktors – par kādām atbildības sfērām izdosies vienoties.

Taču pastāv arī visai kardināls. Reģionu apvienībai un “Saskaņai” kopā sanāk 9 vietas, tātad vairākums, un tad jau Uldis Sesks zaudē varu Liepājā.

Liepājā izšķirošā nozīme var būt partijai “Saskaņa”, kura beigu beigās var izrādīties kā “zelta kārts”. Un to izjūt jau tagad. Liepājas mēra amata kandidāts no “Saskaņas” norāda, – viņi ies koalīcijā tikai ar to partiju, kas apsola pildīt “Saskaņas” solījumus sociālajā jomā. Tas izmaksās dārgi – vismaz 5 miljoni eiro.

Kā izvērsties intrigai Liepājā, arī pašiem vēlētājiem nav īstas vienprātības. Partiju oficiālās sarunas Liepājā sāksies jaunnedēļ.

Foto: partijas Rīgā sagaida pašvaldību vēlēšanu rezultātus

Fotoreportāža: pašvaldību vēlēšanas 2017

Lasi vēl