Liepājā plāno būvēt cietumu par vairāk nekā 74 miljoniem eiro

Komentāri
Liepājā plāno būvēt cietumu par vairāk nekā 74 miljoniem eiro
Foto: LETA

Jau līdz gada beigām plāno izsludināt iepirkuma konkursu par Liepājas jaunā cietuma būvniecību. Šobrīd jau ir izstrādāts detalizēts iepirkuma konkurss, kas patlaban tiek saskaņots un vēl līdz šā gada beigām to paredzēts izsludināt. Konkurss būs starptautisks un pretendentiem viena no galvenajām prasībām būs industriālās drošības sertifikāta esamība. Cietuma būvniecībai paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 74 miljoni eiro.

Tiesu namu aģentūras uzdevums Liepājas cietuma projekta īstenošanā būs būvniecības projekta novadīšana līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā, kā arī būvuzraudzības un autoruzraudzības darbu vadīšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunā cietuma būvniecību cer sākt nākamā gada vasaras – rudens periodā, un tā maksimālais būvniecības laiks būšot trīs gadi.
Domājot par jaunā cietuma būvniecību, sākotnēji tikusi apsvērta doma par cietuma būvniecību Pierīgā, taču izmaksas sadārdzinātu nepieciešamo zemes gabalu iegāde, savukārt Daugavpils variants izslēgts, jo nolūkotā vieta ir applūstošā teritorijā. Tādējādi izvēlēta Liepāja, kur Tieslietu ministrijai jau bijis zemesgabals, kas iemainīts pret vēlamo Alsungas ielā.

Jaunajā cietumā plānots arī izvietot uz mūžu notiesātos. Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure akcentēja, ka, domājot par jaunā cietuma būvniecību, ir analizēti vecās cietumu sistēmas dati – gan par aizliegto priekšmetu iekļūšanu, par savstarpējās vardarbības iespējamību, klāstīja

Liepājas cietums ir pirmā ieslodzījuma vieta, kuru Latvija būvēs pēc valsts neatkarības atgūšanas. Cietuma komplekss atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29. Projekts paredz 1200 ieslodzīto izvietošanu, īstenojot jauna līmeņa resocializācijas programmu ieslodzīto izglītošanai un integrēšanai sabiedrībā. Paredzēts, ka jaunajā cietuma kompleksā strādās vairāk nekā 400 darbinieku.

Plašāk par Liepājas jauno cietumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl