Liepājā atvērta jauna pirmsskolas izglītības iestāde “Prātnieks”

2 komentāri
Liepājā atvērta jauna pirmsskolas izglītības iestāde “Prātnieks”
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

23. maijā Liepājā simboliski atvērta jauna pirmsskolas izglītības iestāde “Prātnieks”, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.

Bērnudārza izveide un ēkas atjaunošana Koku ielā 10 ir viens no lielākajiem un apjomīgākajiem investīciju projektiem pēdējo sešu gadu laikā, ko īstenojusi pašvaldība, lai risinātu pieprasījumu un vietu trūkumu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Bērnudārzs no 1. jūnija pakāpeniski plāno uzņemt 214 bērnus 11 grupās vecumā no pusotra līdz septiņiem gadiem. Ar bērniem strādās pedagogi un pedagogu palīgi, mūzikas skolotāji, sporta skolotājs, logopēds. Šī būs pirmā pirmsskolas izglītības iestāde, kurā ikdienā strādās arī sociālais pedagogs, nodrošinot nepieciešamo atbalstu iekļaujošās izglītības īstenošanā. Kopumā bērnudārzā būs 49 darbinieki.

“Iecere izveidot jaunu pirmsskolas izglītības iestādi aizsākās 2019. gadā, kad tika pieņemts pašvaldības lēmums par ēkas iegādi un tās pielāgošanu bērnudārza vajadzībām. Šodien esam gandarīti par paveikto darbu un esam gatavi uzņemt audzēkņus,” atzina iestādes vadītāja Ilze Koņušaka.

Pēc viņas paustā, iestādes darbības mērķis un nosaukums raksturo attieksmi pret bērnu kā līdzvērtīgu un patstāvīgu personību, kurā jau no dzimšanas ir ielikts milzīgs potenciāls. Koņušaka cer, ka izstrādātā koncepcija un vide sekmēs bērna personības attīstību un pilnveidošanos, mazie liepājnieki varēs radoši darboties izzinot, jautājot, stāstot, kļūdoties, prātojot, gudrojot un eksperimentējot.

“Mūsu mērķis ir radīt pamatu kvalitatīvai un inovatīvai izglītības veidošanai darbojoties un aktīvi iesaistoties ikdienas norisēs pirmsskolā,” komentēja bērnudārza vadītāja.

Jaunajā iestādē esot domāts par telpu racionālu izmantošanu gan grupu nodarbībām, gan individuālam darbam, kurās ieplānota vieta gan atpūtai, gan savstarpējai komunikācijai. Telpu aprīkojums esot praktisks un ērti pārvietojams, lai atbalstītu bērnu iniciatīvu un iesaisti mācību vides veidošanā. Papildus darbībai grupas telpās bērni radoši izpaudīsies mūzikas studijā, ēdamzālē ne tikai ieturēs maltītes, bet varēs telpu izmantot arī mājturības prasmju apguvei, izzinās un gūs atbildes nodarbību telpās, kas paredzētas sarunām, pētījumiem un atklājumiem, kā arī ļausies kustību priekam plašā sporta un pasākumu telpā.

Iestādes teritorija ir labiekārtota ar attīstošām rotaļu iekārtām un nojumēm rotaļnodarbību organizēšanai un dabas izzināšanai āra vidē. Iestādes telpu iekārtojums ir veidots arī atbilstoši “Skola 2030” vadlīnijām, kuru mērķis ir nodrošināt bērnu patstāvīgās darbības nodrošināšanu, vide ir fiziski droša, attīstoša un daudzfunkcionāla.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka bērnudārza izbūve izmaksāja 1,617 miljonus eiro.
2 komentāri