Liepājā aizvadītas pirmās sarunas par koalīcijas veidošanu

0 Komentāru

Mēra nomaiņa gaidāma arī trešajā lielākajā Latvijas pilsētā – Liepājā. Pārliecinošu uzvaru izcīnījusi “Liepājas partija”. Šodien, 6.jūnijā, tur jau noslēdzies pirmais sarunu raunds par koalīcijas veidošanu, stāsta TV3 Ziņas.

Šajās vēlēšanās uzvarējusī ”Liepājas partija” saņēmusi sešus mandātus. Pašreizējā mēra Jāņa Vilnīša ”Latvijas reģionu apvienībai” – piecas vietas. Par diviem krēsliem mazāk šajā būs partijai ”Saskaņa”, bet jaunpienācējiem ”Kustībai ”Par!”/ ”Jaunai Vienotībai”/”Progresīvajiem” un ”Nacionālai apvienībai” katram pa vienam mandātam. Esošais domes vadītājs atzīst, ka mēram jābūt no uzvarētāja partijas, pats viņš atgriezīsies biznesā. Vicemēra posteni viņš nevēlas.

”Es noteikti būšu atbalsts ”LRA” un biedŗībai ”Liepājnieki”. Šobrīd izskatās, ka ir viens jauns nepieredzēts deputāts. Es noteikti palīdzēšu tajos jautājumos, kas skar pašvaldību,” stāsta pašreizējais Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Nekādi satricinājumi vēju pilsētā netiek prognozēti. Šodien jau sāktas sarunas, un kā viens no iespējamiem koalīcijas modeļiem tiek minēts jau esošais, proti, ”Liepājas partija” un ”LRA”, iespējams, to paplašinot ar vēl vienu politisko spēku no jaunpienācējiem.

”Pirmais uzdevums būs piedalīties sarunās par koalīcijas veidošanu. Salikt kopā dažādu partiju vēlēšanu programmas un, tad uzsākt šo programmu īstenošanu,” skaidro mēra amata kandidāts Gunārs Ansiņš (”Liepājas partija”).

Abām vadošajām partijām sarkano līniju neesot. 6.jūnija rītā sastaptie liepājnieki ir gandarīti par vēlēšanu iznākumu.

”Prieks ir, īstenībā ir uzvarējis tas, ko mēs vēlējāmies. Salīdzinot ar Rīgu, ir divas dažādas lietas, Liepāja ir sakārtota,” apmierināts ir liepājnieks Staņislavs.

Zemo vēlētāju aktivitāti vietējie skaidro ar nogurumu no kopējās situācijas valstī un labajiem laikapstākļiem.

”Laiks labs, cilvēki brauc uz laukiem, un nav jau arī ticības vēl vai nevēl,” skaidro iedzīvotājs Juris.

Jāatgādina, ka identisks mandātu sadalījums starp ”Liepājas partiju” un Vilnīša sarakstu bija arī vēlēšanās pirms četriem gadiem. Abas partijas vienojās domi vadīt pamīšus – sākumā kādreizējais Liepājas mērs Uldis Sesks, bet “pusceļā” viņu nomainīja Vilnītis.

Tagad Vilnītis uzsvēra, ka liepājnieki vēlēšanās devuši pirmo vietu ”Liepājas partijai”, līdz ar to likumsakarīgi, ka šai partijai ir tiesības virzīt mēra amata kandidātu. Ja tas arī paliks šī brīža virzītais Gunārs Ansiņš, ”Latvijas Reģionu apvienība” to atbalstīšot.

0 Komentāru