Lielveikalam pretī Jelgavas pilij – jauns projekts

6 komentāri

Pretēji iedzīvotāju vēlmei, kas nevēlas pretī Jelgavas pilij redzēt lielveikalu Depo, projekta īstenotājs nedomā no savas ieceres atteikties.

Tapis jauns arhitektonisks risinājums iecerētajai veikala būvei, kas piektdien, 21. oktobrī, tika prezentēts sabiedrībai. Tas radikāli atšķiras no sākotnējā projekta, ko savulaik Jelgavas pašvaldība noraidīja.

Depo neļāva būvēt, jo tipveida kastītes ēka neiederējās jaunveidotajā pilsētas ainavā. Uzņēmējs grasījās šo lēmumu apstrīdēt tiesā. Taču pēdējā mirklī pārdomāja un prasību atsauca.

Šobrīd projekta īstenotāji ir pilnībā mainījuši veikala vizuālo konceptu, mainot tā fasādi un formu.

Tikmēr sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv vāc parakstus, lai nepieļautu lielveikala Depo būvniecību iepretim Jelgavas pilij, aicinot šo vietu noteikt par pils aizsardzības zonu.

Video

TOP komentāri

 • Oskars
  +1 +1 0

  Oskars

  Anda izskatās pēc troļļa... cilvēkam, kurš nav ieinteresēts, nebūtu tik daudz rakstāmā un gari jo gari klāstāmā, kāpēc Depo ir jābūt vietā, kur varētu būt jebkas cits... trollēšana ir vispārzināma stratēģija interneta vidē. Nav šaubu!
 • Anda
  +2 +1 -1

  Anda

  Iepriekšējam komentātājam "Dainim Deigelim" - par manu komentāru neviens nemaksā. Tas ir mans personīgais viedoklis, ka labprāt redzētu Depo Jelgavā un izvēlētajai vietai nav ne vainas. Pati nāku no Jelgavas un zinu projekta pretiniekus, kuri personīgi ir ieinteresēti, lai Depo nebūtu Jelgavā, jo radinieki strādā vai viņiem pieder konkurentu uzņēmumi vai attiecīgi netālu dzīvo un tieši viņiem vairs nebūtu skats caur privātīpašumu uz pili. Tāpat dzirdēti jelgavnieku viedokļi, kuriem ir sniegta maldinoša informācija, piemēram, sākotnēji projekta pretinieki visiem centās ieskaidrot, ka cels vietā, kur notiek PV koncerti. Cilvēki, kuri parakstījās tā arī domāja. Tā ir cilvēku mānīšana.

  Savukārt runājot par skatu, paši arhitekti(ar pieredzi) bija izstrādājuši vienreizējus projektus(to vizualizācijas). Izskatīsies lieliski! Un ne jau jelgavnieki vai viesi aizbrauks uz Cukura ielas nomali pa grunts ceļu un no turienes uz pili skatīsies. Viņi aizbrauks un PASTA SALU un uz pili skatīsies no turienes, no "vecās pils kariešu iebrauktuves".

  Jelgavā vajag "ielaist svaigas asinis"! Attīstīt nomaļos rajonus. Par manām personīgajam domām nevienam nav jāmaksā, uz lietām ir jāpaskatās plašāk, nevis tikai jākliedz, ka viss ir slikti. Par Jelgavu, par izaugsmi!
 • Dainis Deigelis
  +2 +1 -1

  Dainis Deigelis

  DEPO projekta attīstītāji pilnām mutēm TV 3 ziņās tiražē veco dziesmu par to, ka kampaņa ir konkurentu inspirēta jo to veikalos lūk vācot parakstus, nosaucot ka tie ir Krūza, K-rauta, un Mājai un Dārzam. Nez kā gan viņiem paslīdējis ir garām, ka nevienā no šiem veikaliem parakstu vākšana nav notikusi.
  Tūdaliņi, reņģēdāji, Tomašūni un liekēži inteliģenti (kā labi apmaksāti anonīmie komentētāji mūs tur sauc komentāros) parakstus vāc citos veikalos. Reiz taču painteresējaties un aprunājieties ar cilvēkiem, nevis ar deguniem gaisā turpināt izlikties, ka joprojām uzskatāt, ka taisnība ir jums. Neviens nav pret Depo, mēs esam par Depo tikai citā vietā ,Jelgavā, kur tas iederēsies labāk.
  Melu un sajūtas ka viss tiek bīdīts aizmuguras dēļ arī ir pacēlies tāds sašutuma vilnis, un vēl tā cienījamāko pilsētas cilvēku ķengāšana komentāros, vai tiešām konkurenti ir uzpirkuši tādos cilvēkus Kā Rundāles direktors Imants Lancmanis, Vēsturnieku Andri Tomašūnu, un pat visu Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju??? Nožēlojami. Padomājiet TV3 Latvija kam pieder arī LNT kad veidosiet kārtējo tendenciozo sižetu. Tieši jūsu iepriekšējā sižeta dēļ kuru nosaucāt "'Pretī Jelgavas pilij buvēs Depo"' arī sanāca tāds arguments attīstītājiem, ka projekta pretinieki maldina sabiedrību, lai gan neviens to nav ne teicis, ne apgalvojis.
  PatīkParādīt vairāk emocijasKomentētDalies

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl