Komentāri

Kopš augusta beigām Latvijas Gaisa spēku pārstāvji kopā ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) kolēģiem piedalās kopīgās mācībās, kurās tiek apgūta bezpilota lidaparātu izmantošana. Latvija šajā ziņā ir unikāla, jo ir pirmā valsts Eiropā, kur notiek šādas mācības.

Lielvārde šobrīd ir vienīgā Gaisa spēku bāze Eiropā, kas pielāgota šādu lidaparātu vadīšanā, un šī ir pirmā reize, kad lidaparāti Predator lido Eiropas debesīs. Lai to panāktu, sarunas un saskaņojumi starp Latviju un ASV ilga trīs gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību norises vieta ir Lielvārdes lidlauks. Šo bāzi arvien vairāk plānots integrēt kopējā NATO infrastruktūras tīklā, nodrošinot atbalstu krīzes situācijās.

Vairāku augstu militārpersonu, Valsts prezidenta un jaunās ASV vēstnieces klātbūtne Lielvārdē gan bija saistīta nevis ar iznīcinātāju paraugdemonstrējumiem, bet gan ar šo te bezpilota lidaparātu MQ-1 Predator.

Jau kopš augusta beigām Latvijas gaisa atbalsta kontrolieri kopā ar kolēģiem ASV piedalās kopīgās mācībās šo bezpilota lidaparātu vadīšanā un datu nolasīšanā.

Par to, vai, palielinoties aizsardzības budžetam, šī varētu būt viena no jomām, kurā Latvija specializētos, līdz ar to arī iegādātos pati savus bezpilota lidaparātus, amatpersonas pagaidām ir atturīgas.

Taču tas būtu loģiski, jo gan Emari Igaunijā, gan Šauļi Lietuvā ir specializējušies iznīcinātāju uzņemšanā, un dublēt šīs funkcijas neesot lietderīgi.

Foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl