Lielu apmeklētāju interesi izpelnās ledus skulptūru festivāls Jelgavā

0 Komentāru
Lielu apmeklētāju interesi izpelnās ledus skulptūru festivāls Jelgavā
Foto: F64

Šonedēļ Latviju pārsteigušais dzestrais laiks ir ideāli piemērots kādam radošam procesam, kura tiešām iespaidīgo rezultātu visi interesenti jau no vakardienas var novērtēt Jelgavā. Runa ir par 19. reizi notiekošo ledus skulptūru festivālu Pasta salā. Šogad iespējams ne tikai apskatīt aptuveni 50 000 mākslas darbu, bet arī pamēģināt kādu skulptūru izzāģēt pašam.

Gadskārtējo ledus skulptūru festivālu Pasta salā organizētāji sagaida ar lielu gandarījumu un ne tikai tāpēc, ka šogad ledus kluču skulptori īpaši pacentušies.

Festivālā apskatāmi ap 50 darbiem, ko aizvadītājas trīs dienās izveidojoši skulptori no visas pasaules. Šogad festivāla vienojošā tēma ir karnevāls. Par to liecina ar darbu nosaukumi – “Mūsdienīgas maskas”, “Vienmēr modē”, “Mēnesnīcas sonāte”. Žūrija savu vērtējumu jau devusi: pirmo vietu individuālā vērtējuma ieguva skulptūra ”Uzmini, kas es esmu” no Itālijas, bet komandu sacensībā pirmajā vietā ir Brīvība, ko darinājis mākslinieku kolektīvs no Krievijas.

Tas it darbs par mazu bērnu, kas dzīvo katrā no mums – viņš ir godīgs, labs un atklāts. Taču dzīvē šis bērns slēpjas aiz nopietna, norūpējošās vai pieauguša cilvēka maskas. Skulptūrā bērns ir spējis šīs maskas novilkt!

Dažādas atrakcijas sarūpētas mazākajiem festivāla apmeklētājiem. Var ne tikai izmēģināt īpaši veidotos ledus kalniņus, bet arī paši izveidot kādu skulptoru no sasalušiem ūdens kluča.

Organizētāji atgādina, ka festivāls būs atvērts šovakar līdz pat pulksten 23.00, kad gaidāma uguņošana, kā arī rīt visu dienu.

0 Komentāru