Lielo algu saņēmēji: Satversmes tiesa sūdzības iesniedzējus neatklāj, lai novērstu ažiotāžu

0 Komentāru

Satversmes tiesa pasludinājusi otro spriedumu lietā, kurā apstrīdēta solidaritātes nodokļa atbilstība Satversmei. Arī jaunākajā spriedumā nodoklis, ko maksā lielo algu saņēmēji, atzīts par atbilstošu konstitūcijai. Taču valsts pamatlikumam neatbilst norma par nodokļa atšķirīgajām likmēm.

Satversmes tiesā iepriekš bija vērsušies lielo algu saņēmēji, bet ceturtdien, 16. novembrī, pasludinātais spriedums tapis pēc lielo algu maksātāju, vairāku uzņēmumu sūdzības. Abi spriedumi ir identiski.

Konstitucionālā tiesa atzinusi, ka Satversmei neatbilst tikai norma par likmēm, kas dažādām nodarbināto grupām ir atšķirīga. Solidaritātes nodokļa zemāka likme noteikta, piemēram, pensionāriem un ieslodzītajiem. Tiesa liek mainīt likumu, lai nodokļa likmes visiem būtu vienlīdzīgas. Neatbilstību uzdots novērst līdz nākamā gada beigām.

Ineta Ziemele
Satversmes tiesas priekšsēdētāja

Tas nozīmē noteikt tādas solidaritātes nodokļa likmes, kam ir objektīvs un saprātīgs pamats.

Sūdzības iesniedzēju pārstāve atzīst, ka šāds spriedums bija gaidāms.

Alisa Leškoviča
advokāte, prasības iesniedzēju pārstāve

Šis spriedums vairs nebija nekāds pārsteigums. Un bija sagaidāms tieši tāds spriedums, bija paredzams. Dzīvojam tālāk – dzīvojam, strādājam, attīstām Latviju.

Tiesa neatklāj ne cilvēku vārdus, ne uzņēmumu nosaukumus, kuri bija sūdzību iesnieguši. Šāda rīcība tiek pamatota ar to, lai tiesu varētu spriest objektīvi un bez ažiotāžas.

Ineta Ziemele
Satversmes tiesas priekšsēdētāja

Lai novērstu precīzi to, ko jūs pašreiz darāt – mēģināt celt ažiotāžu par konkrētām personām un juridiskām personām. Mums tas kā tiesai, godīgi sakot, īpaši neinteresē. Līdz ar to arī tika piešķirta ierobežotā pieejamība. Un es jums varu pilnīgi noteikti pateikt, tas mums ļoti palīdzēja, jo mēs mierīgi izskatījām milzīgu lietu materiālu klāstu.

Ja kādu interesē prasības pieteicēju vārdi, tiesa aicina rakstīt iesniegumu, vienlaikus norādot, ka tā vērtēs, cik pamatots ir lūgums atklāt šādas ziņas.

 

0 Komentāru