Lielbritānijas referenduma rezultāts ieviesīs ilgstošu neskaidrības periodu, uzskata Kariņš

7 komentāri
Lielbritānijas referenduma rezultāts ieviesīs ilgstošu neskaidrības periodu, uzskata Kariņš
FOTO: LETA

”Lielbritānijas iedzīvotāju balsojums referendumā par izstāšanos no Eiropas Savienības ieviesīs ilgstošu neskaidrības periodu. Izstāšanās būs sarežģīts process, līdzīgi kā laulības šķiršana, kurā kopdzīvē pavadīti daudzi gadi,” norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Kariņš norāda, ka, neskatoties uz Lielbritānijas lēmumu un neskaidrības periodu par izstāšanās procesa gaitu, mums ir jāatceras, ka, tikai turoties kopā, mēs varam pārvarēt visas grūtības.

”Lai gan dažkārt Eiropas Savienība tiek vainota visās nedienās, tomēr ir skaidrs, ka tas ir mehānisms, kas kopš Otrā pasaules kara ir nodrošinājis mieru un cēlis labklājību Eiropā,” uzsver Kariņš.

”Lielbritānijas iedzīvotāju lēmums par izstāšanās no Eiropas Savienības mums ir jārespektē, taču vienlaikus ir nopietni jādomā, kā stiprināt Eiropas Savienību un uzrunāt skeptisko sabiedrības daļu arī citās valstīs. Ņemot vērā tos izaicinājumus, ar kuriem šobrīd saskaramies – migrācijas krīze, ekonomikas stagnācija, ģeopolitiskā situācija, mums ir nepieciešama spēcīga Eiropas Savienība,” uzsver deputāts.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

7 komentāri