Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie tur palikt varēs arī ”Brexit” gadījumā

0 Komentāru
Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie tur palikt varēs arī ”Brexit” gadījumā
FOTO: SCANPIX

Vai Lielbritānijas piemēram  var sekot arī citas valstis? Par to ārpolitikas ekspertu viedokļi atšķiras. Par to, cik liels ir risks, ka potenciālā Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības (ES)  jeb ”Brexit”  var radīt domino efektu un novest arī pie izstāšanās referendumiem citās valstīs, viedokļi atšķiras.

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds

Mēs jau esam dzirdējuši izteicienus no Francijas politiķu puses, it īpaši Marinas Lepēnas puses, ka Francijai ir vairāk iemeslu izstāties no ES nekā Lielbritānijai. Šis būtu pirmais precedents, kas parādītu, ka kaut kas tāds vispār ir iespējams.

Ārpolitikas eksperts, LU asociētais profesors Toms Rostoks

Katrā ES dalībvalstīs ir grupas, kas īpaši nevēlas atrasties ES, bet līdz šim ir bijis tā, ka šīs grupas ir bijušas mazākumā. Vai Lielbritānijas izstāšanās kaut ko būtiski varētu mainīt, es domāju, ka nē, un daļēji arī tāpēc, ka pārējās dalībvalstis, veidojot attiecības ar Lielbritāniju šajā izstāšanās procesā, mēģinās parādīt, cik šis process ir sāpīgs.

Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie, kuru skaits ir ap 100 tūkstošiem, visticamāk, varēs karalistē palikt arī Brexit gadījumā. Taču turpmāk iespējas meklēt laimi, dodoties uz Lielbritāniju būtu apgrūtinātas.

Turklāt briti Eiropas Savienības budžetā iemaksā krietni vairāk nekā saņem. Tātad Brexit gadījumā varētu samazināties nauda, kas nabadzīgākajām valstīm, ieskaitot Latviju, ir pieejama no Eiropas fondiem. Lielbritānijas izstāšanās no ES radītu ilgu nenoteiktības periodu starptautiskajā politikā un ekonomikā, tā prognozē Latvijas eksperti.

Video

0 Komentāru