Komentāri

Vai Lielbritānijas piemēram  var sekot arī citas valstis? Par to ārpolitikas ekspertu viedokļi atšķiras. Par to, cik liels ir risks, ka potenciālā Lielbritānijas aiziešana no Eiropas Savienības (ES)  jeb ”Brexit”  var radīt domino efektu un novest arī pie izstāšanās referendumiem citās valstīs, viedokļi atšķiras.

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēs jau esam dzirdējuši izteicienus no Francijas politiķu puses, it īpaši Marinas Lepēnas puses, ka Francijai ir vairāk iemeslu izstāties no ES nekā Lielbritānijai. Šis būtu pirmais precedents, kas parādītu, ka kaut kas tāds vispār ir iespējams.

Ārpolitikas eksperts, LU asociētais profesors Toms Rostoks

Katrā ES dalībvalstīs ir grupas, kas īpaši nevēlas atrasties ES, bet līdz šim ir bijis tā, ka šīs grupas ir bijušas mazākumā. Vai Lielbritānijas izstāšanās kaut ko būtiski varētu mainīt, es domāju, ka nē, un daļēji arī tāpēc, ka pārējās dalībvalstis, veidojot attiecības ar Lielbritāniju šajā izstāšanās procesā, mēģinās parādīt, cik šis process ir sāpīgs.

Lielbritānijā dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie, kuru skaits ir ap 100 tūkstošiem, visticamāk, varēs karalistē palikt arī Brexit gadījumā. Taču turpmāk iespējas meklēt laimi, dodoties uz Lielbritāniju būtu apgrūtinātas.

Turklāt briti Eiropas Savienības budžetā iemaksā krietni vairāk nekā saņem. Tātad Brexit gadījumā varētu samazināties nauda, kas nabadzīgākajām valstīm, ieskaitot Latviju, ir pieejama no Eiropas fondiem. Lielbritānijas izstāšanās no ES radītu ilgu nenoteiktības periodu starptautiskajā politikā un ekonomikā, tā prognozē Latvijas eksperti.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl