Lielās partijas sāk nopietnu pašvaldību vēlēšanu rezultātu analīzi

2 komentāri

Dažas dienas pirms pašvaldību vēlēšanām valdības koalīcija kļuva šaurāka. Notika vairāku ministru rotācijas. Ministru kabinets jau šonedēļ tika pārformatēts, tāpēc nav gaidāms, ka pašvaldību vēlēšanu iznākums atstās tiešu iespaidu uz valdību, stāsta TV3 Ziņas.

Taču, tuvojas jau arī nākamās Saeimas vēlēšanas, un arī tādēļ lielās partijas ļoti nopietni analizē savus vakardienas rezultātus.

Liels gandarījums par vēlēšanu rezultātiem ir ”Zaļo un Zemnieku savienībai”. Tā nostiprinājusi savas pozīcijas, jo audzis pašvaldību skaits, kurās ZZS ir vairākums.

”Mēs kopumā esam būtiski palielinājuši savu ietekmi Latvijas pašvaldībās, Latvijas reģionos. Ja mēs skatāmies pret iepriekšējām vēlēšanām, kur mēs bijām 27%, tad šobrīd esam 37%, kas ir būtisks pieaugums,” apmierināts ir ”ZZS” valdes loceklis Viktors Valainis.

Tiesa ”ZZS” ir zaudējusi vienu mandātu sev stratēģiski svarīgajā Jelgavā, un Ventspilī apvienībai būs par diviem deputātiem mazāk.

Otrajā vietā pēc uzvarēto pašvaldību skaita ir ”Latvijas Reģionu apvienība”, kuru patīkami pārsteidzis starts papašinātajā Limbažu novadā.

”Mēs zinājām, ka Dagnis Straubergs izcīnīs Limbažos atbalstu. Taču to, ka viņš tik lielu sabiedrības atbalstu iegūs – 46%, tas tiešām bija ļoti patīkams pārsteigums,” apmierināts ar rezultātu ir Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Taču vilšanos ”LRA” sarūpējusi Liepāja, kur iegūts otrs lielākais vēlētāju atbalsts.

”Nacionālā apvienība” kandidēja 35 pašvaldībās un pārstāvniecību ieguvusi 34. Partijas līderim vislielākais prieks par panākumiem piecās pašvaldībās, kuras līdz šim vadījuši ”Nacionālās apvienības” politiķi.

Bet rūgtums ir par sniegumu Jūrmalā.

Tikmēr “Jaunā Vienotība” pārstāvniecību ieguvusi 30 pašvaldībās no 34, kurās tā kandidēja.

”Četri novadi, kuros mūsu saraksti nav iekļuvuši, laikam varētu būt tas darvas piliens šajā medus mucā,” skaidro “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Pateicoties vēlētāju uzticībai, premjera partija turpinās valdīt Kuldīgā, Valmierā, Cēsīs un Salaspilī.

Par rezultātiem nav pamata sūdzēties arī “Latvijas attīstībai”, kas kandidēja 27 pašvaldībās, bet pārstāvniecību nav ieguvusi tikai divās – Jūrmalā un Balvu novadā.

“Latvijas attīstībai” līdzpriekšsēdētājs Ivars Ijabs uzsver to, ka pirmo reizi izdevies tikt pie mandāta Olaines novadā un diviem deputāta portfeļiem Venstpilī: ”Lai Ventspilī iegūtu divas, ņemot vērā to specifisko vietu sadalījumu, tas nebūt nav maz.”

Savukārt uz labākiem rezultātiem Pierīgā bija cerējusi “Saskaņa”, bet Kurzemē Liepājā līdzšinējo četru mandātu vietā tā ieguvusi divus.

Toties divas deputāta vietas “Saskaņai” klāt nākušas Daugavpilī.

Nevienā no pašvaldībām nav uzvarējusi ”Jaunā konservatīvā partija”, un pārstāvniecību ieguvusi mazāk nekā pusē pašvaldību, kurās tā kandidēja.

”Godīgi sakot, es negaidīju, ka tas ”ZZS”, ”LRA”, arī varbūt ”Nacionālā apvienība”, ka viņu pozīcijas ir tik stipras, iecementētas gandrīz vai, bet tādi ir rezultāti,” pārsteigts ir JKP valdes loceklis Gatis Eglītis.

Šajās vēlēšanās ir izgāzusies “KPV LV”. Tā ieguvusi tikai vienu mandātu Dobelē.

2 komentāri