Komentāri

Ieteikumi, ko devusi Eiropas Komisija (EK), pašiem nav jaunums, taču šīs rekomendācijas dod lielāku motivāciju rīkoties. Tā saka politiķi, apliecinot, ka ieteikumus ņems vērā.

EK Latvijai iesaka mazināt nodokļu slogu zemāk atalgotajiem, kā arī atļauj palielināt budžeta deficītu veselības nozares sakārtošanai. Tas ļaus veselības aprūpei papildus novirzīt 35 miljonus eiro, no kuriem lielākā daļa tikšot atvēlēta mediķu algu palielināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ikgadējās EK rekomendācijas šoreiz apkopotas trīs grupās – budžets, sociālā politika un publiskā pārvalde. Vienu uzslavu Latvija ir izpelnījusies – mēs labi ievērojam fiskālo disciplīnu. Tomēr darāmo darbu netrūkst.

Veselības nozares sakārtošanai EK pieļāvusi palielināt budžeta deficītu. Tādējādi nākamgad tas būs 1% apmērā, un tas nozīmē, ka varēs veselības aprūpei novirzīt papildu 35 miljonus eiro.

Veselības ministrija plāno vēl 8 miljonus eiro iegūt no iekšējās pārdales. Kopā papildu līdzekļi ir 43 miljonu eiro apmērā un nākamgad tos iecerēts tērēt šādi: 20 miljoni eiro mediķu algu palielināšanai, 18 miljoni – rindu mazināšanai un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības palielināšanai, par 1,2 miljonu eiro palielinās valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaitu un 3,8 miljonus tērēs kompensējamos medikamentos C hepatīta ārstēšanai.

Ministrijā nenoliedz, ka ar šo naudu nepietiek, lai atrisinātu visas problēmas, bet vērā ņemams atspaids tas būs.

Runājot par nodokļu sloga mazināšanu zemāk atalgotajiem, valdības vadītājs neko konkrētu nesola, bet nosakot, ka nodokļu likmes nav plānots mainīt.

Attiecībā uz maksātnespējas administratoriem, Ministru prezidents Māris Kučinskis norāda, ka valdība ir apņēmusies pilnveidot maksātnespējas procesa regulējumu, iekļaujot administratoru profesijas reformu.

Video

Lasi vēl