Lielāko algu saņem deputāti Jūrmalas un Ventspils domēs, bet visdārgāk deputāts izmaksā jaunpilniekiem

0 Komentāru
Lielāko algu saņem deputāti Jūrmalas un Ventspils domēs, bet visdārgāk deputāts izmaksā jaunpilniekiem
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, KASPARS KRAFTS, F64

Lielāko algu pašvaldību deputātiem izmaksā Jūrmalas un Ventspils pašvaldībās, savukārt lielākās izmaksas deputātu algošanai ir Jaunpils novadā, liecina Valsts kontroles apkopotā informācija par 119 pašvaldību izdevumiem domes deputātu atlīdzībai.

Jūrmalā izdevumi deputātu mēnešalgām vidēji uz vienu deputātu domē ir 23 232 eiro, bet Ventspilī 20 308 eiro.

Tikmēr vismazāk pašvaldības budžetam izmaksā deputāts Mērsraga novadā, kur vidējie tēriņi deputāta algošanai ir tikai 387 eiro gadā, bet Pāvilostas novadā 563 eiro.

Te gan jāsaka, ka Mērsragā uz vienu deputātu ir tikai 175 iedzīvotāji, kas ir otrs zemākais radītājs Latvijā. Baltinavas novadā uz vienu deputātu ir 118 iedzīvotāju. Salīdzinājumam – Rīgā tie ir 11 616 iedzīvotāju.

Ja raugās, cik deputātu algošana gadā izmaksā vienam konkrētās pašvaldības iedzīvotājam, tad visdārgāk tas izmaksā Jaunpils novadā, kur šie tēriņi ir 27,98 eiro uz vienu iedzīvotāju. Tikmēr Saulkrastos izmaksas ir 24,07 eiro. Vislētāk – 1,26 eiro gadā – deputāts izmaksā rīdziniekiem.

Deputātu atlīdzībām kopā 2018. gadā visvairāk, – 879 tūkstoši eiro, tērēti Rīgā, kur domē ievēlēti 60 deputāti. Otrais lielākais atlīdzību fonds – 348 tūkstoši eiro – pērn bijis Jūrmalas domē, bet trešajā vietā ir Ķekavas novads, kur tērēti 272 tūkstoši. Šajos novados strādā 15 deputāti.

Jāpiebilst, ka pašvaldību deputāti paralēli var pildīt arī citus pienākumus.

VK jau vairākus gadus nesekmīgi mudina Latvijā sakārtot domes deputātu atlīdzības sistēmu, kas esot necaurspīdīga un tiek pieļauti pārkāpumi. Vien no galvenajiem, deputātiem tiek maksāta augstāka stundas likme nekā likumā pieļauts.

Tāpēc pabeidzot 2018. gada revīziju VK vērsusies KNAB lūdzot izvērtēt vai pretlikumīgas atlīdzības nav izmaksātas 62 pašvaldībās: Aizkraukles, Aknīstes, Auces, Ādažu, Babītes, Baldones, Bauskas, Brocēnu, Burtnieku, Carnikavas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Engures, Garkalnes, Gulbenes, Iecavas, Ikšķiles, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Kandavas, Kocēnu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Līgatnes, Ludzas, Madonas, Neretas, Nīcas, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Pārgaujas, Pļaviņu, Raunas, Riebiņu, Rojas, Ropažu, Rugāju, Rundāles, Salas, Saulkrastu, Skrundas, Stopiņu, Talsu, Tērvetes, Tukuma, Valkas, Vecpiebalgas, Ventspils, Viesītes, Viļakas novada un Jelgavas, Jūrmalas, Valmieras un Ventspils pilsētas.
0 Komentāru