Lielākais anonīmais ziedojums Gaismas pilij – 100 tūkstoši eiro

Komentāri

Lielākā summa, ko Latvijas jaunās Nacionālās bibliotēkas ēkas tapšanai atvēlēja kāda anonīma, individuāla ziedotāja, ir 100 tūkstoši eiro, LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības Uzticības padomes priekšsēdētāja un Latvijas Institūta direktorei Karina Pētersone.

Kopumā cilvēki Gaismas pils būvniecībai saziedojuši pusotru miljonu eiro. Ziedojumu summas esot bijušas atšķirīgas, taču fakts, ka cilvēki ziedojuši bibliotēkas celšanai, liecinot par sabiedrības briedumu, ir pārliecināta K. Pētersone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa arī stāstīja, ka ziedojumi nereti bijuši arī ļoti emocionāli un aizkustinoši. Piemēram, kāda ziedotāja – viņas mazmeita – esot sasitusi savu krājkases cūciņu un visu tās saturu atvēlējusi Gaismas pils būvniecībai.

Piektdien, 29. augustā, ar oficiālu inaugurācijas ceremoniju Gaismas pils tiks atklāta.

Gaismas pils tika pieņemta ekspluatācijā šā gada jūnija sākumā. No 6. jūnija bibliotēkas ēka ir pilnībā izmantojama bez ierobežojumiem.

Ēkas būvniecības darbi tika sākti 2008. gada jūnijā. Gaismas pils būvdarbus veica Nacionālā būvkompāniju apvienība, ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA “Re&Re”, a/s “RBSSKALS” un SIA “Skonto būve”. Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecības izmaksas prognozētas 163,06 miljoni eiro, taču projekta īstenošanas laikā Gaismas pils izmaksas pieaugušas līdz 256,1 miljonam eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl