Lielākā kokaīna krava Latvijas vēsturē: aizdomās turamie varētu būt meklējami vēl plašākā mērogā

2 komentāri
Lielākā kokaīna krava Latvijas vēsturē: aizdomās turamie varētu būt meklējami vēl plašākā mērogā
VALSTS POLICIJA

Aizdomās turēto skaits saistībā ar iespaidīgās kokaīna kravas atklāšanu Koknesē varētu vēl palielināties un viņi, visticamāk, varētu būt meklējami plašākā mērogā, – tā “900 sekundēm” norādīja Valsts policijas Narkotiku apkarošanas nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš.

Jau vēstīts, ka pirms divām dienām Latviju pāršalca ziņa, ka policija uzgājusi līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas, un šī krava nākusi no Ekvadoras.

Lasi vēl: Narkokurjers Priverts par Kokneses kravas aizturēšanu: Ja aiz tā stāv meksikāņu karteļi, vainīgos novāks

Kā norāda Radziņš, operācija Koknesē notikusi, sadarbojoties vairākām valstīm, kā rezultātā tika izņemta apjomīgā krava un apcietinātas trīs personas. Kopumā par šo noziegumu šobrīd aizdomās tiek turēti pieci cilvēki, taču netiek izslēgts, ka viņu skaits varētu palielināties.

Narkotiku apkarošanas nodaļas priekšnieks apstiprina, ka aizdomās turamie varētu būt meklējami plašākā mērogā. Tas, ka aizturēšana notikusi Koknesē, policijas pārstāvja ieskatā, ir sakritība, jo tikpat labi vieta varēja būt arī cita.

Skaidrojot kokaīna ceļu no Dienvidamerikas uz Latviju, Radziņš iezīmē biežākos scenārijus: tas nonāk lielajās Eiropas ostās ar kuģu kravām, konteineru pārvadājumiem, kā arī ar kurjeru starpniecību. Latvijā atklātais minētais noziegums gan nav saistīts ar kurjeru piegādi, viņš piebilst.

2 komentāri