Lielākā hašiša kontrabandas tiesas sēde pārcelta – viens no apsūdzētajiem jau miris

0 Komentāru
Lielākā hašiša kontrabandas tiesas sēde pārcelta – viens no apsūdzētajiem jau miris
LETA

Rīgas rajona tiesa šodien skatīja krimināllietu par līdz šim lielāko hašiša kontrabandu Latvijas vēsturē.

Lietu bija paredzēts skatīt jau 14. martā, taču tehnisku iemeslu dēļ tās skatīšana tika pārcelta, jo apsūdzētajam Grīnfeldam advokāts ir slims.

Tiesu informatīvā sistēma liecina, ka lietā ir apsūdzēti Vladimirs un Jurijs Sačivko, Artis Grīnfelds. Apsūdzētais Viktors Mihailovs miris, nesagaidot tiesu. Apsūdzētie vainu neatzīst.

Viņiem draud brīvības atņemšana no pieciem līdz piecpadsmit gadiem.

Prokuratūra apsūdzības detaļas neatklāj, taču Valsts ieņēmumu dienests iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka Muitas policijas pārvalde atklāja 1057 kilogramu hašiša kontrabandu, kā vērtība lēšama ap astoņiem līdz 12 miljoniem eiro.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka narkotisko vielu kontrabandu veica organizēta grupa, kuras dalībnieki ir divu Latvijā reģistrētu uzņēmumu darbinieki. Ikdienā uzņēmumi veica starpvalstu kravu pārvadājumus. Iepakojumi ar hašišu – 665 briketes – bija paslēpti kravas mikroautobusā speciāli šim nolūkam izveidotā slēpnī.

Kriminālprocesā tika veiktas 10 kratīšanas, vairāk nekā 20 ekspertīzes, 55 apskates un vairāk nekā 40 nopratināšanas, kā arī vienlaikus tika iegūta informācija un veiktas izmeklēšanas darbības vēl trīs Eiropas Savienības valstīs un Krievijā.

2017. gada 9. augustā kriminālprocess tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret četriem Latvijas valsts piederīgajiem.

No sāktā kriminālprocesa par hašiša kontrabandu atsevišķā lietvedībā tika izdalīts kriminālprocess pret vēl vienu – piekto lietā iesaistīto personu, kas ir organizētās grupas dalībnieks un šobrīd ir izsludināts meklēšanā.

Izmeklēšanas laikā tika atklāts vēl viens atsevišķs noziedzīgs nodarījums un tika izdalīts kriminālprocess par šaujamieroču munīcijas neatļautu glabāšanu.

0 Komentāru