Komentāri

Pretēji solītajam lielākā daļa skolotāju joprojām nezina, kāda būs viņu alga septembrī. Izskatās, ka Izglītības un zinātnes ministre ir pasteigusies ar paziņojumu, ka šis ir pirmais mācību gads, kad pedagogi jau augustā zinās, kādu algu viņi saņems.

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas matemātikas skolotājai Gundegai Bigestāne pirmie septembri, kad saņemti ziedi no skolēniem bijuši jau vairāk nekā 30. Pretēji politiķu solījumiem par izglītības sistēmas sakārtošanu, skolotāju neatstāj neziņas sajūta par nākotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gundega Bigestāne Natālijas Draudziņas vidusskolas matemātikas skolotāja atzīst, ka viņa nav informēta, par to kāda būs darba samaksa.

Tādu kā Gundega ir visi vismaz Rīgas skolu skolotāji, kuri rausta plecus par izglītības ministres paziņojumu, ka šis ir pirmais mācību gads, kad pedagogi jau augustā zinās, cik saņems. Šobrīd zināms vien, ka palielināta minimālā likme līdz 420 eiro – tā ir svarīga lauku skolu skolotājiem, bet pilsētu skolas tā gandrīz neskar.

Iepriekš skolotāji septembra algas lielumu uzzināja īsi pirms to saņemšanas – oktobra vidū.

Pretēji ministres paziņojumam par skolotāju algu palielinājumu izglītības sistēmā, lielo skolu skolotāji satraucas par pretējo. Tie saprot – izglītības sistēmā naudas ir tik, cik ir, tāpēc minimālās slodzes likmes palielināšana varētu būt veikta uz lielo skolu skolotāju rēķina.

Līdzšinējā pedagogu atalgojuma sistēma ir izgāzusies, bet jaunā vēl tikai top. Tomēr skolotāji, kuriem savas tiesības uz cilvēcīgu dzīvi nākas pierādīt ejot protesta akcijās un streikojot, jau tagad bažījās, ka jaunā sistēma iebraukts pretējā grāvī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl