Lielākā daļa sabiedrības vēlas ”čekas maisu” atvēršanu un dokumentu publiskošanu

2 komentāri

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlas tā dēvēto ”čekas maisu” atvēršanu, secināts sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktajā pētījumā. Visvairāk šo ideju atbalsta latviski runājoši vīrieši, kas interesanti – starp dedzīgākajiem atbalstītājiem arī Latgalē dzīvojošie. Pret galvenokārt ir krievvalodīgie iedzīvotāji.

28,4% aptaujāto uzskata, ka dokumenti sabiedrībai jāatklāj nekavējoties, 33,7% – tie jāatklāj kopā ar zinātniskiem komentāriem. 18,2% uzskata, ka dokumenti jāturpina slēpt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VDK izpētes komisija uzskata, ka šie dati ir skaidrs signāls politiķiem, ka maisi beidzot jāatver.

Lielākā pretestība “čekas maisu” atvēršanai nāk no pašmāju krievvalodīgajiem iedzīvotājiem. Atvērtību pieprasa latviski runājošie. Sevišķi vecumā no 25 līdz 34 gadiem – tā paaudze, kurai ar čeku nav nekāda sakara, bet interese uzzināt savas valsts pagātni ir liela.

Komisijas pārstāvji gan atzīst, ka pašreizējās politiskās elites uzstādījums ir skaidrs: turēt čekas maisus aizvērtus pēc iespējas ilgāk, un šā pētījuma rezultāti diez vai mainīs “čekas maisos” iekļautajiem par labu esošo noslēpumainības un neziņas gaisotni.

TOP komentāri

 • tariks
  +1 +1 0

  tariks

  Vai tad pie mums notiek kā tauta vēlas? Ne tak. Notiek tā kā parlaments vēlas.
 • Aleksandrs Jakubaitis
  +1 +1 0

  Aleksandrs Jakubaitis

  Es,uzskatu,ka "maisi" ir japeti kopa ar tautu...pec izpetes un studeshanas vairs nav aktuali.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl