Komentāri
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkiem tērēs līdz 100 eiro
FOTO: LETA

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju 46% šogad Ziemassvētku svinēšanai paredzējuši atvēlēt no 30 līdz 100 eiro, noskaidrots Swedbank veiktā pētījumā. Līdz 200 eiro plāno tērēt gandrīz piektdaļa iedzīvotāju 18%, savukārt tikai 6% – vairāk nekā 200 eiro.

Zīmīgi, ka katrs piektais iedzīvotājs Ziemassvētku tēriņus neplāno un nezina, cik daudz līdzekļu šogad atvēlēs svētku svinēšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvairāk cilvēku plāno tērēt Ziemassvētku dāvanu iegādei 65% un svētku galdam 20%. No visiem Ziemassvētkiem paredzētajiem tēriņiem sievietes dāvanu iegādei plāno atvēlēt lielākas naudas summas nekā vīrieši – attiecīgi 71% pret 58%, turpretī vīrieši – svētku galdam attiecīgi 23% pret 18%.

Tāpat dāvanām vairāk iecerējušas tērēt ģimenes ar bērniem.

”Tuvojoties Ziemassvētkiem, iedzīvotāji jau pamazām sāk gādāt iecerētās dāvanas. Ir labi, ja šim mērķim jau laikus veikts uzkrājums, taču, ja tā nav, risinājums ģimenes budžeta balansam šajā periodā var būt kredītkarte. Arī mūsu dati rāda, ka tieši šajā pirmssvētku laikā vidējā darījuma summa ar kredītkartēm pieaug. Iedzīvotāji vairāk nekā citos mēnešos iegādājas lietas, ar ko iepriecināt sev tuvos, tostarp elektronikas preces un sporta inventāru. Turklāt, maksājot ar kredītkarti, sarūpētā dāvana automātiski uz gadu tiek apdrošināta,” stāsta Ainars Balcers, Swedbank Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs.

 

Gatavojoties svētkiem, vairāk nekā puse iedzīvotāju (56%) vislabprātāk saņemtu atlaides pārtikas produktiem (56%), rotaļlietām (28%), degvielai (27%) un kosmētikai (24%), mazāk – svētku apģērbam (22%), grāmatām (21%), ceļojumiem (17%). Atlaides būtu arī svarīgs motivētājs, lai pirmssvētku laikā par pirkumiem norēķinātos ar kredītkarti (norādījuši 63% respondentu).

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl