1 komentārs
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju svinēs valsts svētkus, secināts aptaujā
FOTO: LETA

Latvijas valsts svētkus plāno svinēt divas trešdaļas jeb 68% iedzīvotāju, savukārt svētku galdā tradicionāli plānots likt kartupeļus ar dārzeņiem, kā arī gaļas ēdienus, liecina aptauja.

No veikala top! aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem valsts svētkus plāno svinēt 68%. Svētku galds svinētāju vidū nav iedomājams bez kartupeļiem un dārzeņiem, ko atzinuši 39% respondentu.

Visbiežāk tos galdā liks iedzīvotāji Vidzemē (54%) un Zemgalē (61%). Kā neatņemama sastāvdaļa ir arī gaļa, ko atzinusi vairāk nekā puse aptaujāto svinētāju. Svētkos tiks sarūpēts cepetis (21%), karbonādes (19%), kotletes (8%), tostarp arī zivju ēdieni (9%).

Piektdaļa svētku svinētāju tradicionāli godā cels arī plātsmaizi un pīrāgus. Salīdzinot rezultātus reģionos, to visbiežāk darīs Kurzemē un Zemgalē. Latgalē īpaši tiek atzīmēts, ka maltīti papildinās arī rudzu maize. Savukārt svētku torti biežāk galdā liks Kurzemē (36%) un Zemgalē (41%).

Svētkus aptaujātie svinēs kā mājās, tā arī ārpus tām. Lielākā daļa svinībām plāno tērēt no 11 līdz 20 eiro. Kopumā aptaujā piedalījās 502 vīrieši un sievietes vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

TOP komentāri

  • Jānis.
    0 0 0

    Jānis.

    Muļķības. Daudzi lielie uzņēmumi, arī Latvijas Finieris svētkus nesvinēs, bet strādās ar pilnu klapi. Likumi to atļauj, vergiem neviens neprasa.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl